PIC – Rino Shower

1,450 Lekë

Përshkrimi i Produktit

PIC Rino Shower

Rino Shower nga Pic është një dush i mikronizuar nazal i cili ndihmon në pastrimin e zgavrave të hundës dhe hidratimin e mukozave për një hundë të pastër dhe pa mukus.

Pic Rino Shower është i përshtatshëm për të gjithë familjen, për të vegjëlit dhe të moshuarit.

Dushi i mikronizuar nazal Rino Shower nga Pic rekomandohet për pastrimin dhe higjienën e zgavrave të sipërme të frymëmarrjes. Ai lidhet me një pajisje me një kompresor dhe është në gjendje të heqë sekrecionet falë veprimit fluidifikues. Rino Shower ka dy kone të madhësive të ndryshme për t’u përshtatur më mirë me madhësinë e vrimave të hundës, për parandalimin e çrregullimeve nazofaringeale për të gjithë familjen. Mund të përdoret para aerosolit për të rritur veprimin dhe për të siguruar hidratim më të mirë të mukozës së hundës.

Kjo pajisje mjekësore vepron në larjen fiziologjike të rrugëve të sipërme të frymëmarrjes duke holluar sekrecionet për heqjen e tyre më shpejt dhe pa dhimbje. Dush i mikronizuar ka këto veçori:

 • Falë koneve të madhësive të ndryshme është i përshtatshëm për fëmijët, veçanërisht për fëmijët që nuk mund të shfryjnë hundën.
 • Ndihmon në parandalimin e inflamacionit të nazofaringut
 • Hidraton thellë membranat e mukozës pa shkaktuar irritim
 • I projektuar për ata që praktikojnë sporte ose ushtrime fizike, si dhe për ata që frekuentojnë vendet e tejmbushura me njerëz.
 • Ka një kapacitet prej 20 ml për t’u lidhur me një aparat mekanik aerosol.

Udhëzime mbi përdorimin

Rino Shower nga Pic është një pajisje mjekësore. Është i lehtë për t’u përdorur: mjafton ta mbushni me ujë fiziologjik dhe ta lidhni me një pajisjen e aerosolit për një nebulizim të përshtatshëm në rrugët e sipërme të frymëmarrjes. Është i përshtatshëm edhe për të voglin tuaj që ende nuk di të pastrojë vetë hundën. Lexoni me kujdes udhëzimet për përdorim në paketim.

Rekomandohet të ruhet produkti në një vend të mbrojtur nga drita, pluhuri dhe rrymat gjatë periudhës së mospërdorimit.
Mos e gëlltitni. Mbajeni pajisjen larg fëmijëve.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pic

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “PIC – Rino Shower”

LART