PIC – Aquabloc ankerplast

(1 përshtypje mbi produktin)

250 Lekë700 Lekë

(Aquabloc Strip Plasters)

Për plagë të mesme dhe të mëdha.

3 madhësi të ndryshme. Secila madhësi ka nga 5 ankerplastë.

Kategoritë: , , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Çfarë është?

Një ankerplast rezistent ndaj ujit, super i hollë, elastik, i padukshëm dhe që e lejon lëkurën të marrë frymë. Me një veshje speciale poliuretani që mbulon plagën për një mbrojtje maksimale nga uji dhe bakteret.

Pishina, dushi apo deti nuk janë më një problem.

Çfarë bën për ju?

Pas një operacioni, pas heqjes së qepjeve apo kur kemi të bëjmë me plagë të mëdha ky ankerplast kombinon prakticitetin, higjenën dhe rezistencën ndaj ujit që është mjaft e dobishme. Aquabloc mbron plagët nga rreziku i infeksionit falë tamponit antibakterial me klorheksidinë i cili ofron një spektër të gjerë antibakterial dhe krijon një barrierë rezistente kundër ujit.

Çfarë e bën të veçantë?

Rezistenca ndaj ujit dhe frymëmarrja e këtij ankreplasti është aq e fortë sa mund ta mbani për disa ditë me rradhë. Duke qenë që është transparent do vihet re me vështirësi nga të tjerët. Adaptohet në të gjithë zonat e trupit për një aplikim të lehtë.

Vjen në disa madhësi, sipas nevojës për mbulim.

Info. Shtesë

Firma

Pic

Mosha

Të gjithë

Forma

Ankerplast

Sasia

5

Madhësia

10 x 8cm, 15 x 10cm, 5 x 7cm

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për PIC – Aquabloc ankerplast
 • Jona H. (blerës i verifikuar)

  Super

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART