Pic – Air Cube Aerosol

3,034 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Aerosoli Air Cube nga Pic Solution është një aparat për aeoresolo-terapi me piston për rrugët e frymë marrjes. Pajisja konverton një medikament nga një formë e lëngshme në një aeoresol i cili lejon që të kalohet me thithje direkt në sistemin e frymëmarrjes.

Air Cube inhaler ka një dhomë që prodhon grimca me dimensione të vogla që lejon ilaçin të deportoj siç duhet në traktin respirator. Përveç kësaj, pajisja mund të përdoret gjithashtu për të kryer thithje të ajërit me kripë, i cili përdoret veçançrisht për terapinë e traktit respirator, përfshirë katarrën. Air Cube mundëson nebulizim të shpejtë dhe efektiv për çdo anëtar të familjes. Madhësia e tij e vogël siguron komoditet përdorimi dhe aksesorët e përfshirë lejojnë përzgjedhjen individuale të elementeve të përshtatshme për terapinë e caktuar nga mjeku.

 • Madhësi e vogël, kompakte
 • Filtër ajri i zëvendësueshëm
 • Dhoma e nebulizimit me kapacitet të lartë
 • Mbajtëse e integruar për dhomën
 • Për të gjithë familjen
 • Testuar klinikisht

Kompleti Pic Solution Air Cube përfshin:  Aparating Air Cube, 1 x maskë për fëmijë ,1 x maskë për të rritur, 1 x grykë, 1 x insert nazal, 1 x dhomë nebulizimi (kapaciteti 10 ml), 1 x tub (kabllo lidhëse),  5 x filtra rezervë

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Hidhni medikamentin ose kripën në dhomën e nebulizatorit, lidheni tubin me daljen e ajrit të kompresuar dhe me dhomën.
 2. Vendoseni maskën në buzët tuaja.
 3. Ndizni inhalatorin dhe kryeni procedurën sipas udhëzimeve të mjekut tuaj ose sipas informacionit të dhënë në fletëudhëzim.
 4. Kryeni procedurën në një pozicion të rehatshëm, ulur.
 5. Pas thithjes, çmontoni dhe pastroni pajisjen.

 

Firma

Pic

Mosha

Të gjithë

Forma

Kuti

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pic – Air Cube Aerosol”

LART