- 15%

Phyto – Phytologist Scalp treatment

11,866 Lekë

Zëvendësuar nga Phyto Novathrix – Formulë e përmirësuar.

Out of stock

Kategoria: Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Trajtim i avancuar për flokët për meshkujt dhe femrat të cilët kanë dobësim të përkohshëm të flokëve si pasojë e stresit, lodhjes, sëmundjeve, shtatzanisë, disbalancës hormonale ose gjenetike.

Përbërësit aktivë:
Indian Gentian: mundëson rritjen e flokëve të rinj të shëndetshëm
Kakao: Ngadalëson proçesin e dobësimit të flokut
Scutellaria Baicalensis: Rrit densitetin e flokëve dhe madhesinë e bulbit
Globularia Cordifolia: zgjat ciklin e jetës së flokut

Formule 99% bimore, pa medikamente
– Mbështet flokun dhe shëndetin e skalpit për të krijuar një mjedis për flokë më të fortë, të plotë, të trashë.
– Ndihmon në ngadalësimin e hollimit të flokut
– Nxit rritjen e flokëve të rinj të shëndetshëm
– Jep trashësi dhe shkëlqim flokëve
– Formulë e lehtë, lehtësisht e absorbueshme
– Aromë e lehtë

Përdorimi: Përdoreni pas shampos, në flokë të tharë me peshqir. Aplikojeni në skalp duke përdor aplikatorin. Masazhojeni butësisht. Mos e shplani.
Aplikojeni 3 herë në javë për 3 muaj. Mund të përdoret si një trajtim gjatë gjithë vitit në rast dobësimi kronik të flokut.

Firma

Phyto

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakonçina

Sasia

24

Equisetum Arvense Extract (Extraction de Prêle), Alcohol Denat. (Alcool de Betterave), Aqua/Water/Eau (Constitutive des Matières Premières), Propanediol, Glycerin, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil (Citron), Globularia Cordifolia Callus Culture Extract, Arginine, Lactic Acid, Parfum/Fragrance, Serenoa Serrulata Fruit Extract (Serenoa Repens), Glycine Soja (Soybean) Germ Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, PVP, Salvia Officinalis (Sage) Oil (Sauge), Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Cupressus Sempervirens Leaf/Nut/Stem Oil (Cyprès), Lentinus Edodes Extract (Shitaké), Melaleuca Leucadendron Cajaput Oil (Cajeput), Scutellaria Baicalensis Root Extract, Panthenol, Pyridoxine HCL, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil (Romarin), Swertia Chirata Extract, Maltodextrin, Cananga Odorata Flower Oil (Ylang-Ylang), Limonene, Linalool, Citral, Benzyl Benzoate, Geraniol, Benzyl Salicylate, Farnesol, Gluconolactone, Hydroxypropyl Chitosan, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Dextran, Trifluoroacetyl Tripeptide-2, Calcium Gluconate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Phyto – Phytologist Scalp treatment”

LART