- 10%

Phyto – Phytokeratine Shampo për flokë të dëmtuar që këputen

1,413 Lekë 1,570 Lekë

Shampo riparuese për flokë të dëmtuar që këputen.

In stock

Kategoria: Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Karkateristikat e produktit:

Shampoja PHYTOKÉRATINE, pa sulfate, pastron me delikatesë dhe respekton flokët. Lënda e brendshme e fibrës së flokut ristrukturohet. Flokët bëhen më rezistentë, të butë dhe të mëndafshtë.

Indikimet:Shampo riparuese për flokë të dëmtuar që këputen.

Formulimi:Aminoacidet me origjinë vegjetale (keratina vegjetale) dhe acidi hialuronik, të injektuar në thellësi të flokut, rindërtojnë arkitekturën e brëndshme të fibrës së flokut për ti rikthyer rezistencën dhe shkëlqimin. Acidi hialuronik mbart ujin deri në qendër të flokut për të siguruar një përqindje hidratimi optimale. Çimentuese dhe stabilizuese ndërqelizore, ceramidet me origjinë nga krundja e orizit lëmojnë thekët e flokut dhe riparojnë dëmtimet e fibrës së flokut. Ekstrakti i shegës kundër radikaleve të lira mbron flokët nga agresionet e jashtme

Mënyra e përdorimit:Aplikojeni shampon në flokë të lagur. Masazhojeni me delikatesë. Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Këshilla: 

Për flokë më rezistentë, të butë dhe të mëndafshtë, përdorni një trajtim riparues pas shampos.
Rezultatet:
• Efikasitet riparues në 75% të subjekteve
• Flokë më rezistentë në 72% të subjekteve
• Efikasitet kundër këputjes së flokëve në 67% të subjekteve

Firma

Phyto

Linja

Phytokeratine

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml

Viola Tricolor Extract, Aqua, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocamphodiacetate, Glycerin, PEG-40 Cocopolyamine, Sodium Chloride, Acrylates Dopolymer, Glycol Distearate, Polyquaternium-22, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth-4, Polyquaternium-10, Citric Acid, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance), Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Panthenol, Punica Granatum Seed Extract, Potassium Sorbate, Coconut Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lauryl Pyrolidone, Sodium Salicylate, Styrene/Acrylates Copolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyl Trimonium, Honey, Silica Dimethyl Sililate, Atelocollagen, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Chitosan, Sphingolipids, Cyclodextran, Dextrin, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Benzoic Acid, Lecithin, Ascorbyl Palmitate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Phyto – Phytokeratine Shampo për flokë të dëmtuar që këputen”

LART

×