Kryefaqja » Produktet » Femra » Phyto – Phytoelixir Krem për pastrimin dhe ushqyerjen e flokëve shumë të thatë

Phyto – Phytoelixir Krem për pastrimin dhe ushqyerjen e flokëve shumë të thatë

2,540 Lekë 2,290 Lekë

(Phytoelixir Cleansing Care Cream)

Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Për pastrimin dhe ushqyerjen e flokëve shumë të thatë.

Floku shumë i thatë është poroz dhe vuan nga një mosbalancë natyrale, si shkak i një mungese të theksuar të yndyrnave të rëndësishme.

Phyto Phytoelixir Cleansing Care Cream është një krem pastrues ideal, që lejon pastrimin butësisht të skalpit dhe flokëve por në të njejtën kohë duke ndihmuar në ushqyerjen intensive të flokëve shumë të thatë falë veprimit të dy përbërësve aktivë më ushqyes:

  • Dylli i luleve të narcisit depërtojnë në fibër duke ushqyer dhe ofrojnë butësi tek flokët menjëherë.
  • Vaj makadamia e inkapsuluar në kronosfera, çlirojnë ngadalë yndyrna në flokë dhe e mbrojnë për gjatë disa ditëve.

Floku është i ushqyer në thellësi dhe rifiton yndyrnat, është i hidratuar për gjatë 72 orëve. Flokët janë më të lehtë dhe më me shkëlqim.

Shiko dhe produktet të njejtës linjë për flokë të thatë: shampo dhe maskë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në kombinim me shampon: Lagni flokun, aplikojeni në gjatësi dhe maja dhe masazhoni skalpin. Shtoni ujë për një përhapje më të mirë. Lëreni për 2-3 minuta dhe shplajeni.

Për një veprim  më të thellë, përdorni kremin pastrues në flokë të thatë. Aplikoni disa pika në skalp, masazhojeni butësisht dhe përhapeni në maja. Lëreni për 2-5 minuta. Shtoni ujë që të shpërndahet dhe shplajeni.

Info. Shtesë

Firma

Phyto

Linja

Phytoelixir

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract, Cetearyl Alcohol, Isododecyl Neopentanoate, Glycerin, Zea Mays (Corn) Germ Oil, Aqua, Decyl Glucoside, Stearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Hydroxyethylcellulose, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Narcissus Poeticus Flower Wax, Ceteareth-33, Xylitylglucoside, Parfum (Fragrance), Zea Mays (Corn) Oil, Anhydroxylitol, Coryllus Avellana (Hazel) Seed Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Benzoate, Sodium Salicylate Citric Acid, Polyglyceryl 3 Distearate, Xylitol, Polysorbate 60, Tocopherol, Myristic Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Triticum Vulgare (Wheat) Flour Lipids, Beta-Carotène.

Reviews

Nuk ka akoma përshtypje për këtë produkt.

Bëhu i pari që jep një përshtypje për “Phyto – Phytoelixir Krem për pastrimin dhe ushqyerjen e flokëve shumë të thatë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *