Phyto – Phytocolor sensitive

Bojë  flokësh sensitive pa amoniak

This product is currently out of stock and unavailable.

Kategoritë: , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Phyto Phytocolor Sensitive Permanent Color është një trajtim ngjyrues permanent që i ofron flokut tuaj një ngjyre intense dhe natyrale për flokë me shkëlqim dhe të mbrojtur.

Ngjyra përmban ekstrakt Jujube dhe Epaline, të përzgjedhura për veprimin e tyre zbutës dhe hidratues si dhe kundër irritimit dhe kruarjes. Epalina do i japë skalpit një film mbrojtës dhe Jujube do qetësojë ndjesinë e diskomfortit.
Gjithashtu përmban një dyshe vajrash të çmuar, Monoi dhe Jojoba që veprojnë në sinergji duke e ushqyer dhe hidratuar fibrën e flokut në thellësi duke dhënë një shkëlqim të jashtëzakonshëm.

Trajtimet Phyto Color:

 • Mbulojnë 100% flokët e bardhë
 • Sigurojnë një kohëzgjatje të bojës
 • Respektojnë ndjeshmërinë e skalpit dhe flokut

Një kuti përmban:

 • 1 shishe locioni shpërndarës
 • 1 krem ngjyrues
 • 1 balsam mbrojtës
 • Instruksione
 • Një palë doreza

Pa amoniak, pa PPD, pa resorcinol, pa paraben.

Info. Shtesë

Firma

Phyto

Linja

Phytocolor

Nuanca

[4.77] Intense Chestnut Brown, [5] Light Brown, 3 Dark Chestnut, 4 Chestnut, 5.3 Light Golden Brown, 6.77 Light Brown Cappucino

Ingrédients Phytocolor Sensitive Couleur Permanente
Lait Révélateur :
Aqua/Water/Eau, Hydrogen Peroxide, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-33, Oxyquinoline Sulfate,
Phosphoric Acid.
Phytobaume Éclat Couleur :
Althaea Officinalis Root Extract, Cetearyl Alcohol, Isodecyl Neopentanoate, Ricinus Communis
(Castor) Seed Oil, Behentrimonium Methosulfate, Aqua/Water/Eau, Stearyl Alcohol, Zea Mays (Corn)
Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Polyquaternium-57,
Hydrolyzed Keratin, Ceteareth-33, PEG-8 Ricinoleate, Citric Acid, Tetrasodium Edta, Tocopherol,
Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract, Hippophaz Rhamnoides Fruit Extract, Hibiscus
Sabdariffa Flower Extract, Ethylhexylglycerin, Chlorphenesin, Phenoxyethanol, CI175130/BetaCarotene,
Parfum/Fragrance.
Crème Colorante N°3 (Châtain Foncé) :
Aqua/Water/Eau,Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Ethanolamine, Ceteareth-25, Ceteth-2, PEG-2
Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamide, Toluene-2,5 Diamine Sulfate, Oxidized Corn Oil,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower,
Tocopherol, Zizyphus Joazeiro Bark Extract, 4-Chlororesorcinol, Parfum/Fragrace, Sodium Sulfite,
Propanediol, Polyquaternium-22, Ascorbic Acid, M-Aminophenol, Sodium Hydrosulfite, Tetrasodium
Edta, 2-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole Sulfate, N.N-Bis(2-Hydroxyethyl)-P-Phenylenediamine
Sulfate, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, Phenyl Methyl Pyrazolone.
Crème Colorante N°4 (Châtain) :
Aqua/Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Propylene Glycol, Ceteareth-25, Ceteth-2, PEG-2
Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamine, Toluene-2,5-Diamine Sulfate, Oxidized Corn Oil,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower,
Tocopherol, Zizyphus Joazeiro Bark Extract, 4-Chlororesorcinol, Parfum/Fragrance, Sodium Sulfite,
Propanediol, 2-Methylresorcinol, 2-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole Sulfate, Polyquaternium-22,
Ascorbic Acid, Sodium Hydrosulfite, Tetrasodium Edta 4-Amino-2-Hydroxytoluene, MAminophenol,Phenyl
Methyl Pyrazolone.
Crème Colorante N°4.77 (Châtain Marron Profond) :
Aqua/Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Propylene Glycol, Ceteareth-25, Ceteth-2, PEG-2
Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamine, Toluene-2.5-Diamine Sulfate, Oxidized Corn Oil,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower,
Tocopherol, Zizyphus Joazeiro Bark Extract, 4-Chlororesorcinol, Parfum/Fragrance, Sodium Sulfite,
Propanediol, P-Aminophenol, M-Aminophenol, 2-Methylresorcinol, Polyquaternium-22, Ascorbic Acid,
Sodium Hydrsulfite, Tetrasodium Edta, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, Phenyl Methyl Pyraazolone.
Crème Colorante N°5 (Châtain Clair) :
Aqua/Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Propylene Glycol, Ceteareth-25, Ceteth-2, PEG-2
Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamide, Toluene-2.5-Diamine Sulfate, Oxidized Corn Oil,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower,
Tocopherol, Zizyphus Joazeiro Bark Extract, Parfum/Fragrance, 2-Methylresorcinol, Sodium Sulfite,
Propanediol, 4-Chlororesorcinol, Polyquaternium-22, Ascorbic Acid, Sodium Hydrosulfite, Tetrasodium
Edta, 2-Amino-4-Hydroxyethylaminoanisole Sulfate, M-Aminophenol, P-Aminophenol, Phenyl Methyl
Pyrazolone.
Crème Colorante N°5.3 (Châtain Clair Doré) :
Aqua/Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Propylene Glycol, Ceteareth-25, Ceteth-2, PEG-2
Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamide, Toluene-2.5-Diamine Sulfate, Oxidized Corn Oil,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower,
Tocopherol, Zizyphus Joazeiro Bark Extract, P-Aminophenol, 4-Chlororesorcinol, Parfum/Fragrance,
Sodium Sulfite, Propanediol, 2-Methylresorcinol, M-Aminophenol, Polyquaternium-22, Ascorbic Acid,
Sodium Hydrosulfite, Tetrasodium Edta, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, Phenyl Methyl Pyrazolone.
Crème Colorante N°6.77 (Marron Clair Cappucino) :
Aqua/Water/Eau, Cetearyl Alcohol, Ethanolamine, Propylene Glycol, Ceteareth-25, Ceteth-2, PEG-2
Rapeseedamine, PEG-4 Rapeseedamide, Toluene-2.5-Diamine Sulfate, Oxidized Corn Oil,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Tahitensis Flower,
Tocopherol, Zizyphus Joazeiro Bark Extract, Parfum/Fragrance, Sodium Sulfite, Propanediol, 4-
Chlororesorcinol, Polyquaternium-22, Ascorbic Acid, Sodium Hydrosulfite, Tetrasodium Edta, PAminophenol,
2-Methylresorcinol, 4-Amino-2-Hydroxytoluene, M-Aminophenol, Phenyl Methyl
Pyrazolone.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Phyto – Phytocolor sensitive”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART