- 30%

Phyto – Novathrix Trajtim kundër rënies së flokëve

12,957 Lekë

Sasi e limituar! Blini Novathrix Ampula dhe përfitoni shampon e të njejtës linjë dhe trajtimin për 2 muaj me suplementet Phytophanere)

 

(Novathrix Global Anti-Hair Loss Treatment 12 Vials)

Out of stock

Përshkrimi i Produktit

Phyto Novathrix Global Anti-Hair Loss Treatment është një zgjidhje natyrale që vepron në të gjithë tipet e rënies së flokëve, me një formulë 99% natyrale ose me origjinë bimore.

Ky trajtim kundër rënies së flokëve vepron në 16 faktorë biologjikë të përfshirë në rënien e flokëve dhe është i përshtatshëm për femra dhe meshkuj. Rekomandohet veçanërisht për flokë të hollë, humbjen e volumit dhe trashësisë dhe në humbjen kronike të flokëve (alopeci androgjenike).

 • Kjo formulë përmban në veçanti ekstrakt të farave të Selinosë, përbërës aktiv i ri në gjendje të rigjallerojë ciklin e jetës së flokut, kundër rënies së flokëve dhe flokëve që hollohen.
 • Ekstrakt Tulipani i cili forcon flokët duke parandaluar rënien.
 • Ekstrakt Baikal skullcap stimulon metabolizmin qelizor duke rritur volumin e bulbit dhe lejon rritjen e flokëve të trashë e të bukur.
 • Qelizat staminale të bimës Globularia mbrojnë skalpin nga agjentët e jashtëm (rrezet UV, ndotja etj.) duke stimuluar detoksifikimin qelizor për flokë më të fortë.

Ky trajtim kundër rënies së flokëve është efektiv në ngadalësimin e rënies së flokëve (me një veprim të vazhdueshëm dhe progresiv), duke stimuluar rritjen e flokëve dhe duke rivendosur densitetin e flokëve dhe fortësinë. Floku bëhet më rezistent, më i dendur dhe i bukur. Flokët e reja janë lehtësisht të dallueshme.

Për një veprim më të plotë duhet shoqëruar me shampon Phyto Novathrix.

Formula e re është zëvendësuese e Phytologist Ampula – ndryshe nga Phytologist, Novathrix ndikon në një target biologjik të 16-të (proteina WNT), i cili ndikon në rritjen e flokëve.

Udhëzime mbi përdorimin

Pas shampos, në flokë të lagur, aplikoni një ampulë në skalp, 3 herë në javë. Masazhojeni butësisht. Mos e shplani. Mund të vazhdoni me stilimin e flokëve. Rekomadohet një kurë prej 3 muajsh.

Firma

Phyto

Linja

Novathrix

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

12, 3.5ml

INGREDIENTS: AQUA / WATER / UAE. ALCOHOL DENAT .. GLYCERIN. Propanediol. CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE. GLOBULARY CORDIFOLIA CALLUS CULTURE EXTRACT. CITRUS LIMON (LEMON) PEEL OIL. ARGININE. LACTIC ACID . PVP. SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) GERM EXTRACT. TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM EXTRACT. LENTINUS EDODES EXTRACT . PANTHENOL. PARFUM / FRAGRANCE . PYRIDOXINE HCL. CUPRESSUS SEMPERVIRENS LEAF / NUT / STEM OIL. MELALEUCA LEUCADENDRON CAJAPUT OIL. ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF OIL. SALVIA OFFICINALIS (SAGE) OIL. Gluconolactone. SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT. EQUISETUM ARVENSE EXTRACT. SODIUM BENZOATE. APIUM GRAVEOLENS (CELERY) SEED EXTRACT. MALTODEXTRIN . POTASSIUM SORBATE.TULIPA GESNERIANA FLOWER EXTRACT . CALCIUM GLUCONATE. DEXTRAN . PALMITOYL TETRAPEPTIDE-20. TOCOPHEROL . TRIFLUOROACETYL TRIPEPTIDE-2. LIMONENE. LINALOOL. CITRAL . 1424A,

ORIGIN VÉGÉTALE & NATURELLE / BOTANICAL & NATURAL ORIGIN.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Phyto – Novathrix Trajtim kundër rënies së flokëve”

LART