- 15%

Physalis – Zinc forte

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 2,400 Lekë.Current price is: 2,040 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Physalis – Zinc forte

Zinc forte është një shtesë ushqimore bimore me lëndë ushqyese për shëndetin e sistemit imunitar.

Physalis Zinc forte është një kompleks me përmbajtje të larta me zink, bakër dhe vitaminë B6 në format e tyre organike, të cilat të gjitha kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Zinku gjithashtu kontribuon në ruajtjen e lëkurës, flokëve, thonjve dhe kockave të shëndetshme, si dhe në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ. Përmban ekstrakt ultra të pastër Maritech Fucus vesiculosus, të pasur me fucoidan.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë, në kohën e vaktit me pak ujë.
 • Marrja duhet të kufizohet në disa javë/muaj.
 • Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

gum arabic, zinc bisglycinate, fucoidan extract from the seaweed Fucus vesiculosus (7.5%), bamboo powder (Bambusa arundinacea), glazing agent: fatty acids, vitamin B6, copper bisglycinate, gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, emulsifier: glycerol.

Composition per 1 tablet
Fucus vesiculosus extr. (Maritech®, >85% fucoidan) 50 mg

Vitamin B6 (pyridoxal-5′-phosphate) (429%*) 6 mg

Copper (100%*) 1 mg

Zinc (225%*) 22,5 mg

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Physalis – Zinc forte
 • Anxhela A.

  👍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART