- 15%

Physalis – Transit+

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,125 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Physalis – Transit+

Physalis Transit+ është një shtesë ushqimore me komplekse bimore bazuar në ekstraktin Ayurvedic triphala, që në sanskritisht do të thotë fjalë për fjalë ‘tre fruta’ (haritaki, bibhitaki dhe amalaki). Ai gjithashtu përmban ekstrakte të angjinares, xhinxherit dhe tamarindit. Nuk përmban antrakinone.

Stresi i përkohshëm ose një ndryshim në zakonet tuaja të jetesës dhe të të ngrënit, të gjitha mund të ndihmojnë në shqetësimin e zorrëve tuaja. Physalis Transit+ mbështet transitin e zorrëve në një mënyrë të butë dhe natyrale, falë pranisë së tamarindit. Angjinarja, xhinxheri, tamarindi dhe amla kontribuojnë në një tretje të rehatshme, ndërsa myrobalani i zi ndihmon më tej transitin dhe lëvizjen e rregullt të zorrëve.

 • Tamarind mbështet transitin e zorrëve
 • Angjinarja, xhinxheri, tamarindi dhe amla kontribuojnë në një tretje të rehatshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohen të merren 2 deri në 4 tableta në ditë. Të merret në mbrëmje me një gotë të madhe ujë.

Mos e përdorni gjatë shtatzënisë. Mos e përdorni për fëmijët nën moshën 12 vjeç.

Ruajeni produktin në një vend të freskët (maksimumi 25°C), të thatë dhe të errët.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60 Tableta

Triphala bio (Terminalia chebula, Terminalia bellerica, Emblica officinalis) 1000 mg
Cynara scolymus extr. bio (≥2,5% cynarin) 500 mg
Zingiber officinale extr. 325 mg
Tamarindus indica extr. bio (3% tartric acid) 325 mg

triphala powder (black myrobalan/haritaki, bastard myrobalan/bibhitaki, amla/amalaki)* (30.3%), bulking agent: gum arabic*, artichoke extract* (15.2%), ginger extract* (9.9%), emulsifiers: lecithin (Helianthus annuus)*, glycerol, bamboo powder (Bambusa arundinacea)*, starch (Zea mays)*, gelling agent: guar gum*. *organic culture

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Transit+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART