- 15%

Physalis – Sun Formula

2,550 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

E formuluar specifikisht për të ushqyer lëkurën tuaj që në brendësi dhe për ta mbrojtur nga efektet e dëmshme të diellit. Formula e plotë do të mbrojë qelizat dhe do ndihmojë pigmentimin e lëkurës, që na lejon të shijojmë nxirjen për një kohë të gjatë.

Për më tepër, substancat aktive do të reduktojnë skuqjen pas ekspozimit të lëkurës në diell. Lëkura do të qëndrojë e hidratuar dhe elasticiteti i saj do të përmirësohet.

Physalis Sun Formula është një kompleks i fuqishëm që përmban  NutroxSunTM, e bazuar në një përzirje të grejpfrutit dhe Rozmarinës, e cila përmireson elasticitetin e lëkurës dhe redukton skuqjen.

Gjithashtu, Sun Formula përmban  karotenoide natyrale: β-karotene ose provitaminë A, likopen, lutein dhe astaxanthine (AstaPure®). Zinku, biotina, vitamina A, vitamina B2 and B3 ndihmojnë në mbajtjen e një lëkure të shëndetshme. Seleniumi dhe vitamina E mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ. Bakri mundëson pigmentimin e lëkurës. Përmban L-tyrosine, prekusor i pigmentit natyral melaninë.

Udhëzime mbi përdorimin

Konsumoni 2 tableta ne dite.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Physalis

Mosha

14+

Forma

Tableta

Sasia

30

Composition per 2 tablets

NutroxSun™ (Citrus x paradisi extr., Rosmarinus
officinalis extr. (80% naringenin; 5% polyphenols))

100 mg
First SOD B-Antioxidant ®
(Cucumis melo extr. (5000 IU / g))
28 mg
Vitamine A (150%*) 1,2 mg
Vitamin C (100% *) 80 mg
Vitamins E (250% *) 30 mg
Vitamin B2 (100% *) 1,4 mg
Vitamin B3 (= Vitamin pp) (338% *) 54 mg
Biotin (900% *) 450 µg
Selenium (100%*) 55 µg
Zink (100%*) 10 mg
Koper (100% *) 1 mg
Lycopeen 5 mg
Astaxanthine (AstaPure®,
Haematococcus pluvialis extr.)
2 mg
lutein 2 mg
L-tyrosine 100 mg

*% of the Reference Intake (RI)

Ingredients

filler: cellulose, D-alpha tocopheryl acetate, NutroxSunTM (grapefruit extract, rosemary extract) (5%), lycopene, L-tyrosine (5%), ascorbic acid, natural β-carotene, blood rain extract, nicotinamide, zinc bisglycinate, lutein methylcellulose, cellulose hydroxypropylate , melon extract (1.4%), selenomethionine, copper bisglycinate, brighteners: magnesium stearate, talc, anti-caking agent: silicon dioxide, colorants: titanium dioxide, iron oxide, riboflavin, biotin, wetting agent: glycerin.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Sun Formula”

LART