- 15%

Physalis – Osteo Total

Original price was: 2,100 Lekë.Current price is: 1,785 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Osteo Total

Physalis Osteo Total ® përmban Aquamin ®, një kompleks mineral 100% natyral “ushqim i plotë” nga algat e kuqe, i pasur me kalcium dhe me biodisponibilitet të lartë.

Kalciumi është i nevojshëm për ruajtjen e një strukture të fortë kockore dhe në këtë ndihmohet në mënyrë të përkryer nga vitamina D dhe vitamina K. Vitamina D kontribuon në përthithjen normale të kalciumit dhe fosforit. Osteo total përmban vitaminë K2 në formën e MK-7 të dyfishtë të veshur dhe të kapsuluar (K2VITAL ® Delta). Kjo sinergji plotësohet me shtimin e magnezit, manganit dhe zinkut në formë të biodisponueshme.

Mangani mbështet formimin e indit lidhës dhe kontribuon ashtu si zinku dhe vitamina C në mbrojtjen e qelizave kundër stresit oksidativ.

 • Kalciumi është i nevojshëm për mbajtjen e kockave të forta
 • Vitamina D kontribuon në përthithjen normale të kalciumit dhe fosforit
 • Vitamina D, K dhe zinku kontribuojnë në ruajtjen e kockave normale

Udhëzime mbi përdorimin

1 deri në 2 tableta në ditë. Të merret me ushqim me pak ujë.

Jo i përshtatshëm për personat që marrin antikoagulantë kumarinikë.

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30

Përbërja për 2 tableta
Calcium (Aquamin ® Lithothamnium calcareum) (100%*)

800mg

Magnesium (30%)*)

112.5mg

Manganese (25%*)

0.5mg

Zinc (100%*)

10mg

Vitamin C (L-ascorbic acid) (100%*)

80mg

Vitamin D3 (cholecalciferol) (1000%*)

50 µg

Vitamin K2 (K2VITAL ® , menaquinone, MK-7) (180%*)

135 µg

Bambusa arundinaceae extr. (40-85% silica)

400mg


* % e marrjes referuese (RI)

Ingredients: lithothamnion (56.7%), magnesium salt of citric acid, bamboo extract (8.5%), bulking agent: microcrystalline cellulose, gelling agent: hydroxypropylmethylcellulose, vitamin C, glazing agent: fatty acids, coloring agent: calcium carbonate, zinc bisglycinate, vitamin D3, vitamin K2, manganese citrate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Osteo Total”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART