- 15%

Physalis – No Stress

2,550 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Shtesë ushqimore me bimë dhe lëndë ushqyese

Physalis No Stress është një kompleks natyral dhe i plotë që përmban të gjitha vitaminat kryesore B dhe magnez, të cilat kontribuojnë në ruajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm.

Magnezi ndihmon më tej në reduktimin e lodhjes. Ekstrakti i barit të bletës (melissa officinalis) është treguar se kontribuon në relaksim dhe një gjumë të mir. Gjithashtu përmban Lactium®, një produkt natyral që rrjedh nga qumështi dhe i vërtetuar pozitivisht nga studimet shkencore. Ginseng (KSM-66 Ashwagandha®), ndihmon në situata stresi (fizike dhe mendore). Ky kompleks përmban më tej një ekstrakt të Scutellaira baicalensis (Scutell’up®), me një efektivitet të provuar klinikisht. I plotësuar me taurinë!

 • Vitaminat B dhe magnezi kontribuojnë në një sistem nervor të shëndetshëm
 • Magnezi ndihmon në uljen e lodhjes
 • Bari i bletës dhe ashwagandha kontribuojnë në relaksim dhe gjumë të shëndoshë
 • Me vitamina B bioaktive

Udhëzime mbi përdorimin

2 x 1 tabletë në ditë. Të merret në kohën e vaktit me pak ujë.

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Përbërja për 2 tableta
Milk protein hydrolysate (Lactium®)150 mg

Magnesium (20%*)

75 mg

Melissa officinalis extr. bio (5-10% rosmarinic acid)

200 mg

Taurine

325 mg

Withania somnifera extr. (KSM-66 Ashwagandha®, >5% withanolides)200 mg

Scutellaria baicalensis extr. (Scutell’up®, 70% baicalin)60 mg

Vitamin B1 (100%*)

1,1 mg

Vitamin B2 (343%*)

4,8 mg

Vitamin B3 (100%*)

16 mg

Vitamin B6 (100%*)

1,4 mg
Folic acid (Quatrefolic®) (100%*)200 µg

Vitamin B12 (MecobalActive®, methylcobalamin) (1000%*)25 µg

* % e vlerës së referencës së lëndëve ushqyese (N.R.V.)
Ingredients: magnesium glycerophosphate, bulking agent: gum arabic, taurine, lemon balm extract (8.3%), ashwagandha extract (8.3%), Scutellaira baicalensis extract (2.5%), rice flour (Oryza sativa), fully hydrogenated rapeseed oil (Brassica napus), gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, vitamin B3, vitamin B5, vitamin B2, vitamin B6, emulsifier: glycerol, vitamin B1, (6S)-5-methyltetrahydrofolic acid: glucosamine salt, vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – No Stress”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART