- 15%

Physalis – Multivit Actif 50+

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,125 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Multivit Actif 50+

Suplement ushqimor

Physalis Multivit Actif 50+, një suplement i plotë i zhvilluar për personat aktivë mbi 50 vjeç. Ai përmban të gjitha vitaminat B dhe jodin që mbështesin metabolizmin normal të energjisë, si dhe përbërësit aktivë nga Ginsengu korean. Hekuri, ashtu si magnezi, kontribuon në reduktimin e lodhjes. Vitamina E, mangani, seleniumi dhe zinku mbështesin mbrojtjen e qelizave kundër radikalëve të lirë. Hekuri, zinku dhe jodi kontribuojnë në funksionin normal konjitiv. Përveç kësaj, Ginkgo biloba mbështet kujtesën, përqendrimin dhe rrjedhjen e gjakut (në tru). Vitamina D, K, mangani dhe zinku kontribuojnë në ruajtjen e kockave të shëndetshme. Physalis Multivit Actif 50+ përmban hekur, magnez dhe zink në formën e kelateve me biodisponibilitet optimal. Me beta-karoten natyral (pro-vitaminë A), luteinë, likopen dhe koenzimë Q10.

 • Vitamina C, hekuri, magnezi dhe Ginseng kontribuojnë në reduktimin e lodhjes
 • Ginkgo mbështet përqendrimin dhe kujtesën
 • Vitaminat D dhe K kontribuojnë në ruajtjen e kockave normale
 • Forma natyrale dhe lehtësisht të absorbueshme

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni një tabletë 2 herë në ditë. Të merret me ushqimin me pak ujë.

Kujdes! Konsultohuni me mjekun (ose farmacistin) nëse përdorni medikamente antikoagulante apo antidiabetike.

 

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Përbërja për 2 tableta
Vitamin A (ß-carotene) (100%*)

800 µg

Biotin (300%*)

150 µg

Chrome (100%*)

40 µg

Iron (100%*)

14mg

Jew (100%*)

150 µg

Magnesium (20%*)

75mg

Manganese (25%*)

0.5mg

Molybdenum (100%*)

50 µg

Selenium (125%*)

69 µg

Vitamin B1 (thiamin mononitrate) (300%*)

3.3mg

Vitamin B2 (riboflavin) (300%*)

4.2mg

Vitamin B3 (nicotinamide) (100%*)

16mg

Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride) (300%*)

4.2mg

Vitamin B12 (MecobalActive ® , methylcobalamin) (120%*)

3 µg

Vitamin C (L-ascorbic acid) (100%*)

80mg

Vitamin D3 (cholecalciferol) (500%*)

25 µg

Zinc (100%*)

10mg

Vitamin K2 (K2VITAL ® Delta, menaquinone, MK-7) (30%*)

22.5 µg

Panax ginseng ext. (ginsenosides 4-8% (HPLC))


100mg

Ginkgo biloba ext. (24% flavone glycosides, 6% terpene lactones)

80mg

lutein4mg


Lycopene5mg

Coenzyme Q10 (ubiquinone)

30mg

* % e marrjes referuese (RI)

Ingredients: magnesium bisglycinate, filler: gum arabic, Korean ginseng extract (5%), vitamin C, ginkgo biloba extract (4%), iron bisglycinate, zinc bisglycinate, vitamin E, rice flour ( Oryza sativa ), glazing agent: fatty acids, gelling agents: hydroxypropyl methylcellulose, shellac , polydextrose, coenzyme Q10, natural ß-carotene, lycopene, lutein, coloring: calcium carbonate, vitamin B3, L-selenomethionine, vitamin K2, vitamin D3, emulsifier: polyethylene glycol, vitamin B5, vitamin B6, starch ( Zea mays), vitamin B2, vitamin B1, anti-caking agent: talc, coloring foods: concentrate of apple, blackcurrant, radish, spirulina, sodium molybdate, manganese citrate, potassium iodide, medium chain triglycerides, pteroylmonoglutamic acid, chromium picolinate, biotin, vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Multivit Actif 50+”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART