- 15%

Physalis – Multivit A-Z

Original price was: 2,500 Lekë.Current price is: 2,125 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Physalis Multivit A-Z ju siguron furnizimin tuaj optimal ditor me jo më pak se 12 vitamina dhe 9 minerale! Physalis Multivit A-Z është një suplement i plotë që përshtatet në një dietë të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Përveç të gjitha vitaminave B, ai përmban vitamina A, C, D dhe E dhe mineralet më të rëndësishme si hekur, bakër, magnez dhe zink në formën e tyre kelate organike dhe të biodisponueshme.

 • Vitaminat B, C, hekuri, magnezi dhe acidi folik kontribuojnë në reduktimin e lodhjes*
 • Vitaminat A, C, D, seleni dhe zinku kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar
 • Vitaminat C, E, bakri dhe mangani kontribuojnë në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira

Udhëzime mbi përdorimin

2 her në ditë nga 1 tabletë. Të merret me ushqimin me pak ujë.

Marrja duhet të kufizohet në disa javë apo muaj. Ruajeni në vend të freskët (max. 25°C), të thatë dhe të errët.

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

45

Përbërja për 2 tableta
Vitamin A (ß-carotene) (100%*)

800 µg

Biotin (900%*)

450 µg

Chrome (469%*)

187,5 µg

Folic acid (200%*)

400 µg

Iron (100%*)

14 mg

Jew (150%*)

225 µg

Copper (165%*)

1,65 mg

Magnesium (20%*)

75 mg

Manganese (50%*)

1 mg

Selenium (191%*)

105 µg

Vitamine B1 (thiamin mononitrate) (382%*)4,2 mg

Vitamine B2 (riboflavin) (343%*)

4,8 mg

Vitamine B3 (nicotinamide) (337,5%*)


54 mg

Vitamine B5 (calcium D-pantothenate) (300%*)

18 mg

Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride) (429%*)

6 mg

Vitamine B12 (MecobalActive®, methylcobalamin) (120%*)

3 µg

Vitamine C (L-ascorbic acid) (225%*)

180 mg

Vitamine D3 (cholecalciferol) (500%*)

25 µg

Vitamine E (D-alpha tocopheryl acetate) (250%*)

30 mg

Zink (225%*)

22,5 mg

* % e marrjes referuese (RI)
Ingredients: magnesium bisglycinate, fillers: gum arabic, cellulose, vitamin C, zinc bisglycinate, anti-caking agents: dicalcium phosphate, talc, glazing agent: fatty acids, vitamin E, iron bisglycinate, vitamin B3, rice flour ( Oryza sativa ), gelling agents: hydroxypropyl methylcellulose, shellac, polydextrose, vitamin A , vitamin B5, selenomethionine, coloring agent: calcium carbonate, copper bisglycinate, vitamin D3, vitamin B6, emulsifier: polyethylene glycol, vitamin B1, vitamin B2, starch ( Zea mays ), manganese citrate, potassium iodide, coloring foods: concentrate of safflower, apple, black currant, radish, spirulina, chromium picolinate, medium chain triglycerides, sodium molybdate, biotin, pteroylmonoglutamic acid, vitamin B12

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Multivit A-Z”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART