- 15%

Physalis – Magnesium forte

2,380 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Physalis – Magnesium forte

Magnesium forte është një suplement ushqimor me lëndë ushqyese të rëndësishme për organizmin.

 • Ndihmon në reduktimin e lodhjes
 • Kontribuon në funksionimin normal të muskujve
 • Kontribuon në metabolizmin e energjisë
 • Mbështet funksionimin e sistemit nervor

Magnezi është një mineral jashtëzakonisht i rëndësishëm për trupin e njeriut. Është një hallkë e padiskutueshme në shumë procese fiziologjike. Në periudhat kur jemi tepër të ngarkuar, nevoja për magnez në trupin tonë rritet. Magnezi kontribuon në reduktimin e lodhjes dhe mbështet funksionimin e duhur të sistemit nervor dhe muskujve.

Physalis Magnesium forte përmban një sinergji të tre formave lehtësisht të absorbueshme të magnezit: magnez bisglicinat, magnez glicerofosfat dhe magnez detar nga uji i detit i pasur me minerale (Aquamin Mg).

Kjo sinergji plotësohet me vitamina B6 dhe B12 në formën e tyre bioaktive, të cilat të dyja ndihmojnë në reduktimin e lodhjes.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merret 1 deri në 2 tableta në ditë, në kohën e vaktit me pak ujë.

Ruajeni produktin në një vend të freskët (maksimum 25°C), të thatë dhe të errët.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

magnesium bisglycinate, bulking agent: gum arabic, magnesium glycerophosphate, Aquamin® Mg (magnesium hydroxide), glazing agent: fatty acids, gelling agents: hydroxypropyl methylcellulose, cellulose, colour: calcium carbonate, vitamin B6, vitamin B12.

Composition per 2 tablets
Magnesium (52%*) 200 mg

Vitamin B6 (pyridoxal-5′-phosphate) (200%*) 2,8 mg

Vitamin B12 (MecobalActive®, methylcobalamin) (2000%*) 50 µg

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Magnesium forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART