- 15%

Physalis – Happy Mama

2,550 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Physalis Happy Mama

Shpresoni të keni fëmijë? Jeni shtatzënë dhe planifikoni të ushqeni me gji?

Physalis Happy Mama ofron një zgjidhje të plotë me vitamina dhe minerale që do t’ju ndihmojnë ju dhe fëmijën tuaj (të ardhshëm) të përjetoni në mënyrë optimale këtë periudhë. Ai përmban Quatrefolic®, forma biologjikisht aktive e acidit folik ose 5-MTHF (i lidhur me glukozaminë).

Ndryshe nga format e tjera të acidit folik, kjo formë është menjëherë e dobishme për trupin tonë . Folati nxit rritjen normale të indeve të nënës (në pritje) – përfshirë mitrën dhe placentën. Vitamina aktive B12 (MecobalActive®, një formë shumë e pastër e metilkobalaminës), vitamina C dhe hekuri ndihmojnë në uljen e lodhjes. Ashtu si vitamina D, hekuri gjithashtu kontribuon në prodhimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe luan një rol në ndarjen e qelizave.

Jodi mbështet funksionet konjitive dhe rritjen normale të fëmijëve. Më tej përmban kolinë (VitaCholine™). Mund të përdoret në kombinim me Physalis Omega 3 forte.

 • Folate rrit rritjen normale të indeve të nënës (përfshirë mitrën dhe placentën)
 • Hekuri kontribuon në transportin e oksigjenit në gjak dhe formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe gjithashtu luan një rol në ndarjen e qelizave
 • Jodi mbështet funksionet njohëse dhe rritjen normale të fëmijëve
 • Përmban MecobalActive®, Quatrefolic®, Aquamin® Mg, VitaCholine™

Udhëzime mbi perdorimin

1 tabletë në ditë. Të merret në kohën e vaktit me pak ujë.

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Përbërja për 1 tabletë
Folic acid (5-MTHF glucosamine salt, Quatrefolic®) (200%*)

400 µg

Choline bitartrate (VitaCholine™)

100 mg

Vitamin A (ß-carotene) (100%*)

800 µg

Vitamin B1 (thiamin hydrochloride) (136%*)
1,5 mg
Vitamin B2 (sodium riboflavin-5'-phosphate) (114%*)


1,6 mg

Vitamin B3 (nicotinamide) (125%*)

20 mg

Vitamin B5 (calcium D-pantothenate) (167%*)

10 mg

Vitamin B6 (pyridoxal-5'-phosphate) (157%*)

2,2 mg

Vitamin B12 (MecobalActive®, methylcobalamin) (600%*)

15 µg

Biotin (200%*)

100 µg


Vitamin C (L-ascorbic acid) (225%*)

180 mg

Vitamin D3 (cholecalciferol) (500%*)

25 µg

Vitamin E (D-alpha tocopheryl acetate) (100%*)

12 mg

Iron (200%*)

28 mg

Iodine (100%*)

150 µg

Copper (100%*)

1 mg

Magnesium (Aquamin® Mg) (20%*)

75 mg

Manganese (50%*)

1 mg

Selenium (128%*)

70 µg

Zinc (100%*)

10 mg

* % e vlerës së referencës së lëndëve ushqyese (N.R.V.)

Ingredients: bulking agent: gum arabic, Aquamin® Mg (magnesium hydroxide), vitamin C, iron bisglycinate, choline bitartrate, zinc bisglycinate, glazing agent: fatty acids, vitamin E, vitamin A, vitamin B3, vitamin D3, L-selenomethionine, vitamin B5, gelling agents: hydroxypropyl methylcellulose, shellac, copper bisglycinate, colour: calcium carbonate, emulsifier: polyethylene glycol, vitamin B6, manganese citrate, vitamin B2, vitamin B1, potassium iodide, (6S)-5-methyltetrahydrofolic acid: glucosamine salt, biotin, vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Happy Mama”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART