- 15%

Physalis – Hair and nails

(1 përshtypje mbi produktin)

2,380 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Physalis – Hair and nails

Physalis Hair and nails është një shtesë ushqimore bimore me lëndë ushqyese për shëndetin e flokëve dhe thonjve tuaj.

 • Zinku ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe thonjve të shëndetshëm
 • Vitamina C dhe zinku ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira
 • Përmban aminoacide sulfurike dhe kolagjen detar tip 1

Stresi momental, lodhja e përkohshme, zakonet e pashëndetshme të të ngrënit, dielli i tepërt, lyerja: të gjitha këto janë shkaqe të mundshme të flokëve të dobët, të brishtë dhe/ose thonjve të brishtë.

Physalis Hair and Nails është një kompleks natyral dhe ushqyes që përmban zink në formën e tij kelate bio, i cili ndihmon në ruajtjen e flokëve dhe thonjve të shëndetshëm.

Biotina (ose vitamina H) dhe vitamina B6 mbështesin metabolizmin e proteinave. Vitamina C dhe zinku ndihmojnë në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira. Përmban silikon vegjetal nga bambuja, një hidrolizues që përmban kolagjen të tipit I, L-arginine dhe MSM.

Ky suplement është i plotësuar me aminoacidet sulfurik L-cistinë dhe L-metioninë.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merren 1 deri në 2 tableta në ditë, në kohën e vaktit me pak ujë.

Marrja duhet të kufizohet në disa javë/muaj.

Ruajeni produktin në një vend të freskët (maksimum 25°C), të thatë dhe të errët.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

45

gum arabic, methylsulfonylmethane (MSM) (17.7%), bamboo extract (14.9%), L-cystine (8.9%), vitamin C, collagen hydrolysate (fish) (7.1%), L-methionine (7.1%), L-arginine (3.6%), zinc bisglycinate, vitamin B3, gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, glazing agent: fatty acids, rice flour (Oryza sativa), vitamin B5, emulsifier: glycerol, vitamin B6, sodium riboflavin-5′-phosphate, vitamin B1, biotin, vitamin B12.

Composition per 2 tablets
Bambusa arundinaceae extr. (≥75% silica) 420 mg

Biotin (vitamine B8) (900%*) 450 µg

Collagen 200 mg

L-arginine 100 mg

L-cystine 250 mg

L-methionine 200 mg

MSM (OptiMSM®) 500 mg

Vitamin B1 (382%*) 4,2 mg

Vitamin B2 (343%*) 4,8 mg

Vitamin B3 (338%*) 54 mg

Vitamin B5 (300%*) 18 mg

Vitamin B6 (429%*) 6 mg

Vitamin B12 (MecobalActive®, methylcobalamin) (120%*) 3 µg

Vitamin C (225%*) 180 mg

Zinc (150%*) 15 mg

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Physalis – Hair and nails
 • Anxhela A.

  👍

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART