- 15%

Physalis – GlucoNem

Original price was: 3,600 Lekë.Current price is: 3,060 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Physalis – GlucoNem

Physalis GlucoNem është një shtesë ushqimore me bimë dhe lëndë ushqyese, përmban glukozaminë dhe kondroitin, dy elementë të rëndësishëm në artikulacione. Pasi të keni arritur një moshë të caktuar, lëvizshmëria zvogëlohet dhe nyjet tuaja bëhen më pak fleksibël.

Vitamina C mbështet formimin normal të kolagjenit që gjithashtu ndihmon në ruajtjen e kartilagjeve të shëndetshëm të kyçeve. Mangani kontribuon në formimin normal të indit lidhës (siç janë kartilagjet) dhe ndihmon në mbrojtjen e qelizave nga radikalet e lira.

GlucoNem përmban edhe një dozë të lartë OptiMSM, acid hialuronik në formën e hialuronatit të natriumit (ExceptionHYALMW), OVOMET (një membranë shumë e pastër nga veza që përmban kolagjen natyral dhe glukozaminoglikane, si kondroitin dhe acid hialuronik) dhe silikon organik nga bambuja.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Rekomandohet të merret  3 x 1 tabletë në ditë, me ushqimin me pak ujë.
 • Mos e përdorni gjatë shtatzënisë dhe periudhave të ushqyerjes me gji.
 • Mos e përdorni kur jeni në një dietë me pak kalium.
 • Ruajeni prodduktin në një vend të freskët (maksimum 25°C), të thatë dhe të errët.
 • Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.
Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Composition per 3 tablets
Glucosamine sulphate 1500 mg
Chondroitin sulphate 1200 mg
OptiMSM® 750 mg
OVOMET® (Membrane Egg Technology) 300 mg
Bambusa arundinaceae extr. (≥75% silica) 535 mg
Hyaluronic Acid (ExceptionHYAL® MW) 70 mg
Vitamin C (15%*) 12 mg
Manganese (25%*) 0,5 mg

glucosamine sulphate 2KCl (31.5%), chondroitin sulphate (18.3%), bulking agent: microcrystalline cellulose, methylsulfonylmethane (11.4%), bamboo extract (8.4%), egg shell membrane (4.6%), anti-caking agent: stearic acid, gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, colour: calcium carbonate, sodium hyaluronate (1.1%), vitamin C, manganese citrate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – GlucoNem”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART