- 15%

Physalis – Ferro B12 Forte

Original price was: 2,600 Lekë.Current price is: 2,210 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Physalis Ferro B12 forte

Një kompleks i plotë i hekurit dhe vitaminave B aktive. Hekuri dhe vitamina B12 mbështesin formimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës. Acidi folik mbështet formimin e gjakut. Hekuri, vitaminat B6 dhe B12 luftojnë lodhjen. Bakri lehtëson transportin e hekurit në trupin tonë. Vitamina B12 merr pjesë në metabolizmin e hekurit. Vitamina C rrit përthithjen e hekurit.

Udhëzime mbi përdorimin

Të rriturit dhe fëmijët nga 12 vjeç: Merrni 1-2 tableta në ditë me ushqimin me pak ujë.

Firma

Physalis

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

45

Përbërja për 2 tableta
Ferro (321%*)45 mg

Copper (165%*)

1,65 mg

Vitamina B2 (1786%*)

25 mg

Folic acid (Quatrefolic ® ) (250%*)

500 µg

Vitamina B12 (MecobalActive®, methylcobalamin) (20000%*)

500 µg

Vitamin C (225%*)

180 mg


* % e vlerës së referencës së lëndëve ushqyese (NRV)


Përbërësit:
Bulking Agent: Gum Arabic, Ferrous Bisglycinate, Vitamin C, Rice Flour ( Oryza sativa ), Glazing Agent: Fatty Acids, Vitamin B2, Gelling Agent: Hydroxypropyl Methylcellulose, Cupric Bisglycinate, Vitamin B6, Emulsifier: Glycerol, Acid (6S) )-5-methyltetrahydrofolic: glucosamine salt, vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Ferro B12 Forte”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART