- 15%

Physalis – Curcum’Actif

2,295 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Physalis – Curcum’Actif

Physalis Curcum‘Actif përmban 400 mg Longvida, një kompleks kurkuminoid i patentuar dhe i studiuar intensivisht në mikro-grimca të tretshme në yndyrë. Ky formulim i veçantë siguron që kurkumina të jetë 95 herë më e biodisponueshme sesa në formën e saj suboptimale. Ajo qëndron në trup deri në 24 orë. Jo vetëm që rrënja e Curcuma longa është një erëz e njohur, por gjithashtu ajo mbështet fleksibilitetin dhe shëndetin e kyçeve. Ndihmon mëlçinë (mbështet tretjen), ndihmon në ruajtjen e lëkurës dhe sistemit nervor të shëndetshëm dhe rrit rezistencën natyrale të trupit.

 • Kontribuon në nyjet fleksibël dhe të shëndetshme të kockave
 • Ndihmon në ruajtjen e një sistemi nervor të shëndetshëm
 • Mbështet tretjen e yndyrës
 • Rrit rezistencën natyrale
 • Efekt i shpejtë dhe afatgjatë

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merret 1 tabletë në ditë, me ushqimin me pak ujë.

Mos e përdorni gjatë shtatzënisë dhe periudhave të ushqyerjes me gji.

Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj në rast të përdorimit të njëkohshëm me antikoagulantë; ose në rast të çrregullimeve të mëlçisë ose të tëmthit, ose kur merren medikamente në të njëjtën kohë.

Mund të përmbajë gjurmë soje.

Ruajeni produktin në një vend të freskët (maksimum 25°C), të thatë dhe të errët.

Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Optimized Curcuma longa extr. (Longvida® >23% total curcuminoids of which >70% curcumin) 400 mg
bulking agent: gum arabic, turmeric extract (45%), rice flour (Oryza sativa), fully hydrogenated rapeseed oil (Brassica napus), gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, emulsifier: glycerol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Curcum’Actif”

LART