- 15%

Physalis – Cholesterol control

2,720 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Physalis – Cholesterol control

Tabletat Cholesterol control janë një shtesë ushqimore bimore për të mbajtur një nivel të mirë të kolesterolit.

 • Hudhra e fermentuar kontribuon në kontrollin e nivelit të duhur të kolesterolit dhe në një funksion të shëndetshëm të zemrës.
 • Kolina promovon një metabolizëm normal të yndyrës.
 • Gjethja e ullirit ndihmon në ruajtjen e presionit normal të gjakut.

Physalis Cholesterol Control është një preparat i kombinuar që përmban Annur Complex, një ekstrakt unik me origjinë italiane me përmbajtje polifenolesh nga një varietet i veçantë i mollës Annurca (Malus pumila var. annurca).

ABG25+ (Aged Black Garlic) është një ekstrakt hudhre premium i studiuar klinikisht, i cili përmban substancën aktive S-allil-cisteinë (SAC), që rrjedh nga një proces fermentimi inovativ. Hudhra e fermentuar kontribuon në një nivel normal të kolesterolit dhe një zemër të shëndetshme.

Kolina (VitaCholineTM) promovon një metabolizëm normal të yndyrës.

Physalis Cholesterol control përmban gjithashtu ekstrakt të gjetheve të ullirit (20% oleuropein), i cili ndihmon në ruajtjen e presionit normal të gjakut, si dhe një ekstrakt frutash ulliri me cilësi të lartë (Mediteanox me 15% hidroksitirozol) dhe një ekstrakt uji bioaktiv të kardonit (Altilix).

Udhëzime mbi përdorimin

 • Rekomandohet të merren 2 tableta në ditë, me ushqimin me pak ujë.
 • Konsultohuni me mjekun ose farmacistin tuaj në rast të përdorimit të antikoagulantëve.
 • Ruajeni produktin në një vend të freskët (maksimum 25°C), të thatë dhe të errët.
 • Mbajeni larg fëmijëve. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.
Firma

Physalis

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

30 Tableta

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Physalis – Cholesterol control”

bulking agent: gum arabic, choline bitartrate, annurca apple extract (20.7%), olive leaf extract (7.8%), cardoon extract (5.2%), garlic extrac (5.2%), glazing agent: fatty acids, olive fruit extract (1.7%), rice flour (Oryza sativa), gelling agent: hydroxypropyl methylcellulose, emulsifier: glycerol.

Composition per 2 tablets

Malus pumila extr. (AnnurComplex®) 400 mg

Allium sativum extr. (ABG25+®, >0,25% S-allyl-cysteine) 100 mg

Choline (VitaCholine™) 165 mg

Olea europaea (leaf) extr. (20% oleuropein) 150 mg

Olea europaea (fruit) extr. (Mediteanox®, 15% hydroxytyrosol) 33,5 mg

Cynara cardunculus extr. (Altilix®, 10-12% chlorogenic acids, 2-4% luteolin-7-glucoside) 100 mg

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART