Medline – Adegam Forte

(2 përshtypje mbi produktin)

2,860 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Adegam Forte është një formulë unike e aminoacideve, vitaminave, magnezit dhe Gingko Biloba të cilat përmirësojnë funksionin e trurit, përmirësojnë përqendrimin dhe memorjen. Magneziumi dhe Niacina kontribuojnë në një funksion normal psikologjik, reduktimin e plogështisë dhe lodhjes.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet marrja e një tablete në ditë për të rriturit dhe fëmijët mbi 14 vjeç.

Firma

PharmaVital

Mosha

14+

Forma

Tableta

Sasia

30

NutrientëtMesatarja për tab.% DDR*
Vitamin C60mg75
Niacin18mg113
Vitamin B65mg357
Magnesium100mg27
Vitamin B65 µg200
Lecithin (phosphatidyl)50mg**
L-Phenylalanine100mg**
L-Tyrosine100mg**
L-Glutamine100mg**
Choline50mg**
Inositol50mg**
Ginkgo Biloba Extract (50:1)20mg**
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
Lista e përbërësve
Bulking agent: Microcrystallin Cellulose; Magnesiumoxid, Choline Bitartrate, L-Phenylalanine, L-Tyrosine, L-Glutamine, Vitamin C;
Anticaking agent: Mono- and diglycerides from food fatty acids; Lecithine, Inositol;
Coating: Hydroxypropylmethylcellulose, Glycerol, Hydroxypropylcellulose;
Separating agent: Magnesiumsalts from food fatty acids;
Ginkgo Biloba Extract, Nicotinamide, Pyridoxin HCl (Vitamin B6)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Medline – Adegam Forte
Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART