- 15%

Pharmasept – Xhel larës antialergjik, që nga dita e parë e lindjes

1,071 Lekë

(Baby Extra Sensitive Bath)

Përshkrimi i Produktit

Xhel larës antialergjik, ekstremisht i butë pa SLS/SLES që nga dita e parë e lindjes.

I përshtatshëm për fytyrë, trup dhe flokë, për kurimin e rrjebullës dhe të lëkurës atopike. I pasuruar me vajra natyrale ushqyes, qetësues, me Omega -3 dhe Omega-6 të cilat rrisin imunitetin e lëkurës.

 • Me agjente të butë pastrues, pa sapun, pa SLS/SLES, ideal për lëkurën e ndjeshme të fëmijës
 • I pasur me vajra natyrale (vaj tërshëre, vaj kalendule, vaj kamomili)
 • Hidraton dhe parandalon simptomat e dehidratimit falë Pro-vitaminës B5, Aloe Verës, Omega-3, Omega-6.

Pa: Alergjenë, Paraben, Sulfate (SLES/SLS), sapun, konservantë, ngjyrues, vajra minerale

Produkt hipoalergjik, i testuar oftalmologjikisht

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

250ml

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL DICAPRYLATE, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, C12-16 ALCOHOLS, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, STEARYL ALCOHOL, OLUS OIL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, C20-22 ALCOHOLS, PALMITIC ACID, LECITHIN, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PARFUM, XANTHAN GUM, BISABOLOL, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS POWDER, CAMELINA SATIVA SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, PHENYLPROPANOL, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, CITRIC ACID.

ALLERGENS FREE
PARABENS FREE
ALCOHOL FREE,
COLORANT FREE
MINERAL OIL FREE

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Xhel larës antialergjik, që nga dita e parë e lindjes”

LART