- 15%

Pharmasept – Vaj natyral për bebe

961 Lekë

(Baby Natural Oil)

Përshkrimi i Produktit

Hidratim natyral dhe zbutje për lëkurën delikate të bebes
Vaji natyral ështe një vaj hidratues, hipoalergjik me përbërës 100% natyral pa vajra minerale. I pasur me vitaminë E dhe vajra bimore të dobishëm, parandalon dehidratimin, zbut irritimet dhe jep elasticitet dhe butësi në lëkurën delikate të bebes. Mund të përdoret në të gjithë trupin dhe fytyrën e bebes por edhe në kujdesin ndaj rrjebullës.

Hidratim natyral dhe butësi
Vaji Carthamus Dhe Hippophae në kombinim me acidet yndyrore Omega 3 – Omega 6 kontribuojnë në shëndetin e lëkurës, duke parandaluar dehidratimin dhe forcojnë lëkurën delikate të bebes. Vitamina E nxit rigjenerimin, elasaticitetin dhe butësinë.

Mbrojtje dhe veprim zbutës
Vaji i Kalendulës dhe Kamomilit qetesojnë menjëherë irritimin dhe skuqjen. Vaji i Kamomilit i kombinuar me Bisabolol mbron lëkurën e ndjeshme nga sulmet e jashtme.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni gjatë ndërrimit të pelenës përpara Baby Extra Calm Cream për mbrojtje esktra.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

125ml

GLYCINE SOJA OIL, ISOAMYL COCOATE, CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL, OLUS OIL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAMELINA SATIVA SEED OIL, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, BISABOLOL, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL

ALLERGENS FREE
PARABENS FREE
COLORANT FREE
MINERAL OIL FREE

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Vaj natyral për bebe”

LART