- 20%

Pharmasept – Relief Hot Patches

Original price was: 1,250 Lekë.Current price is: 1,000 Lekë.

Ngjitës analgjezik për 24 orë me veprim ngrohës.

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Relief Hot Patches

Me ekstrakte bimore siguron veprim 24-orësh kundër dhimbjes, me fuqinë e nxehtësisë në pikën e aplikimit. Është i përshtatshëm për lehtësim dhe mbrojtje nga dhimbjet e muskujve, dhimbjet e kyçeve, ngërçet, dhimbjet reumatizmale, lëndimet sportive, dhimbjet e qafës, mesit dhe dhimbjet menstruale.

Për më tepër, është ideal për t’u përdorur para dhe pas stërvitjes, duke ndihmuar në rikuperimin më të mirë të muskujve dhe rikthimin e funksionit normal të muskujve. Me teknologjinë e çlirimit të ngadaltë dhe pa asnjë substancë farmaceutike. Pa ngjyrues dhe konservues, nuk lë mbetje, nuk lë njolla. Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme dhe hipoalergjike.

 • Veprimi i ngrohjes
  Ngroh zonën ku aplikohet për shkak të vanilinës, një agjent ngrohës i butë që nuk irriton, duke ofruar një ndjenjë relaksi dhe lehtësimi në zonat e tendosura të trupit.
 • Veprim anti-inflamator (pa përmbajtje medikamentoze)
  Vetitë anti-inflamatore të Arpagophyto (ekuivalente me kortizonin) dhe ekstrakti i shelgut trajtojnë dhimbjet e muskujve dhe kyçeve pa shkaktuar efekte anësore. Në të njëjtën kohë, ato ofrojnë tonifikim të muskujve dhe një ndjenjë lehtësimi në zonën e prekur.
 • Veprim qetësues
  Ekstrakti i arnikës qetëson dhimbjet e muskujve, duke kontribuar në rritjen e mikroqarkullimit. Për më tepër, ai vepron kundër edemës dhe ndihmon në lehtësimin e shqetësimit nga patologji reumatizmale ose distorcionet (ndrydhjet).

Udhëzime mbi përdorimin

 1. Vendoseni ngjitësen për një moment në ujë të vakët për të aktivizuar agjentin ngrohës.
 2. Hiqni filmin mbrojtës transparent.
 3. Aplikoni ngjitësen në zonën e dëshiruar, duke siguruar ngjitje të mirë.
 4. Prisni 10-15 minuta për të ndjerë efektin e nxehtësisë.
 5. Lëreni ngjitësen të veprojë për 24 orë.
 6. Më pas, nëse është e nevojshme, mund të zëvendësohet me një të re pa ndonjë interval kohor specifik.
Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Patch

Sasia

5 cope

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Relief Hot Patches”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART