- 20%

Pharmasept – Protective Sun Cream (SPF 50+)

2,112 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept – Protective Sun Cream SPF50

Formular me filtra mbrojtës natyral dhe organik me spektër të gjerë SPF 50, ky krem është krijuar posaçërisht për të siguruar mbrojtje shumë të lartë nga rrezatimi UVA, UVB & IR.

Protective Sun Cream SPF50 është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës edhe për ato të ndjeshme.

Veprim hidratues

Vitamina E, acidet yndyrore Omega-3 dhe Omega-6 dhe ekstrakti Aloe Vera, ndihmojnë në ruajtjen e hidratimit të lëkurës dhe rrisin elasticitetin e saj.

Veprim i butë qetësues

Vaji i kamomilit, Allantoin dhe OGT-esteret e oksigjenuara nga bimët – sigurojnë veprim qetësues ndaj acarimeve dhe skuqjeve të lidhura me rrezatimin diellor.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Apikoni një sasi të mjaftueshme të produktit në fytyrë dhe trup, të paktën 30 minuta para ekspozimit në diell.
 • Aplikoni sa më shpesh që të jetë e nevojshme, veçanërisht pas notit, djersitjes ose tharjes me peshqir.
 • Shmangni kontaktin me sytë.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

150ml

SPF

50+

AQUA, OCTOCRYLENE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIBUTYL ADIPATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, DISTARCH PHOSPHATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, CETEARETH-20, SUCROSE POLYSTEARATE, ZEA MAYS OIL, ACRYLATES/C12-22 ALKYL METHACRYLATE COPOLYMER, OLUS OIL, POLYACRYLATE-13, PHENOXYETHANOL, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, PARFUM, GLYCERYL UNDECYLENATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CAPRYLYL GLYCOL, POLYISOBUTENE, XANTHAN GUM, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN/PVP CROSSPOLYMER, TOCOPHEROL, PEG-8, IMIDAZOLIDINYL UREA, PENTYLENE GLYCOL, BENZOIC ACID, ALLANTOIN, POLYSORBATE 20, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CAMELINA SATIVA SEED OIL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, ASCORBYL PALMITATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, DISODIUM EDTA, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, BISABOLOL, BHT, LAVANDULA HYBRIDA OIL, AZULENE.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Protective Sun Cream (SPF 50+)”

LART