- 20%

Pharmasept – New Born Essentials Set

2,336 Lekë

Pharmasept – New Born Essentials – Set

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept – New Born Essentials Set

Paketa promovuese e kujdesit për foshnjat mbulon nevojat ditore të lëkurës së ndjeshme të foshnjës që nga dita e parë.

Seti përmban:

Baby Extra Sensitive Bath (250ml)

Xhel dushi jashtëzakonisht i butë për trupin dhe flokët, i krijuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës së ndjeshme të foshnjës. I përshtatshëm për përdorim nga dita e parë.

Me agjentë të butë pastrues, ekstrakte bimore dhe vitamina që respektojnë barrierën hidrolipidike të lëkurës së foshnjës.

Udhëzime mbi përdorimin

Përzieni një sasi të produktit me ujë dhe masazhoni butësisht trupin dhe kokën e foshnjës.
Shpëlajeni me shumë ujë të vakët.
Për një kujdes të plotë të foshnjës, pas dushit, përdorni vajin natyral Pharmasept.

Soothing Cream (150ml)

Krem për trupin dhe fytyrën, ideal për hidratimin dhe ushqimin e përditshëm natyral të lëkurës së foshnjës.

Me përbërës me origjinë natyrale, agjentë hidratues dhe vitamina, të përshtatshme për balancimin dhe forcimin e barrierës epidermale.
Pa silikone.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin në lëkurë të thatë dhe lëreni të absorbohet.

I përshtatshëm për fytyrën dhe trupin e foshnjës por edhe për personat me lëkurë tepër të ndjeshme.

 Extra Calm Cream (150ml)

Mbrojtje intensive dhe krem natyral hidroizolues për lëkurën e ndjeshme të foshnjave, i përshtatshëm për përdorim në çdo ndërrim pelenash.

Me përbërës të butë mbrojtës dhe përbërje të butë, të krijuar posaçërisht për kujdesin e lëkurës së ndjeshme të foshnjave.
I pasuruar me ekstrakte bimore që i japin lëkurës një ndjenjë lehtësimi dhe me oksid zinku që krijon një shtresë mbrojtëse të papërshkueshme nga uji.

Udhëzime mbi përdorimin

Pastroni tërësisht lëkurën nga pjesa e brendshme e kofshëve dhe nga zona e ndërrimit të pelenave.

Aplikoni kremin duke përdorur lëvizje të buta rrethore.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë, Tubet

Sasia

150ml, 250ml

Extra Sensitive Bath AQUA, METHYLPROPANEDIOL, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERETH-2 COCOATE, SODIUM LAUROYLGLUTAMATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE,GLYCERIN, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, GLYCERYLUNDECYLENATE, POLYQUATERNIUM-22, POLYSORBATE 20, PANTHENOL, CITRIC ACID,CAPRYLHYDROXAMIC ACID, LINOLEIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE,CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, BISABOLOL, PEG-120 METHYL GLUCOSEDIOLEATE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE.

Soothing Cream AQUA (WATER), OLUS OIL, GLYCERIN, DICAPRYLYL ETHER, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, C12-16 ALCOHOLS, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, CETEARYL ISONONANOATE, STEARYL ALCOHOL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, C20-22 ALCOHOLS, SUCROSE POLYSOYATE, LECITHIN, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, PALMITIC ACID, CAMELINA SATIVA SEED OIL, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, HYDROLYZED OAT PROTEIN, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POTASSIUM PALMITOYL HYDROLYZED OAT PROTEIN, BISABOLOL, SODIUM CARBOXYMETHYLGLUCAN, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PHENYLPROPANOL, POTASSIUM SORBATE, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, PARFUM.

Extra Calm Cream AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, ZINC OXIDE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, DECYL OLEATE, OLUS OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE, ISODECYL LAURATE, PPG-3 BENZYL ETHER MYRISTATE, SORBITAN OLEATE, OCTYLDODECYL OLEATE, CANDELILLA CERA, SUCROSE POLYSTEARATE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, BENZYL ALCOHOL, MAGNESIUM SULFATE, PANTHENOL, PARFUM, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, CAMELIA SATIVA SEED OIL, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, OCTYLDODECANOL, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, DEHYDROACETIC ACID, ALLANTOIN, BISABOLOL, CITRIC ACID.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – New Born Essentials Set”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART