- 20%

Pharmasept – Mama’s Gentle Shower Gel

1,424 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Mama’s Gentle Shower Gel

Xhel dushi i butë për përdorim të përditshëm, me sistemin e patentuar kundër aromave të Pharmasept dhe përbërës të pasur hidratues, ideal për trupin dhe zonën intime, gjatë dhe pas shtatzënisë.

Formulë e krijuar posaçërisht, për balancimin e mikrobiomës së lëkurës dhe forcimin e barrierës së lëkurës.

Ofron hidratim intensiv dhe lëkurë të lëmuar.

Balanca e mikrobiomës së lëkurës: Faktori i fuqishëm prebiotik Biolin, një kombinim i glikoligosakarideve dhe insulinës, rrit zhvillimin e mikroorganizmave të dobishëm të lëkurës, pa stimuluar ato të dëmshme, duke rezultuar në forcimin dhe ekuilibrin maksimal të mikrobiomës së lëkurës.

Veprim i butë pastrues dhe largues i aromave: Sistemi i patentuar deodorues i Pharmasept, siguron një efekt të provuar për largimin afatgjatë të aromave dhe djersitje të pastër. Bisabololi natyral dhe agjentët pastrues me aftëso irrituese jashtëzakonisht të ulët, ofrojnë veprim të butë antiseptik për lëkurën.

Miniaturizim intensiv dhe forcimi i barrierës së lëkurës: Acidi hialuronik ndihmon në rritjen e aftësisë së lëkurës për të mbajtur lagështinë. Fosfolipidet biomimetike nga vaji i kokosit që kanë veprim antimikrobik, ndihmojnë në forcimin e barrierës së lëkurës dhe në rivendosjen e ekuilibrit normal të lëkurës.

 • ​0% sulfate, silikone, izotiazolinone
 • Me aromë
 • Pa alergjen
 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikojeni sasinë e duhur në lëkurën e lagur dhe pastrojeni.
Shpëlajeni me ujë të bollshëm.
Për kujdes të plotë, përdorni këtë produkt në kombinim me Mama’s Body Cream dhe Mama’s Anti-stretch Marks Cream to Oil.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

500ml

Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Glycerin, Coco Glucoside, Sodium Laurylglucosides Hydroxypropylsulfonate, Polyquaternium-22, Cocamidopropyl Pg-Dimonium Chloride Phosphate, Disodium Capryloyl Glutamate, Peg 200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg – 7 Glyceryl Cocoate, Parfum, Peg-120 Methyl Glucose Trioleate, Propanediol, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Polyquaternium-10, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Glyceryl Caprylate, Allantoin, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Bisabolol, Lactic Acid

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Mama’s Gentle Shower Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART