- 20%

Pharmasept – Mama’s Firming Body Lotion

1,544 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept  Mama’s Firming Body Lotion 

Locion i butë trupi me përthithje të shpejtë, i krijuar posaçërisht për rritjen e elasticitetit të lëkurës gjatë dhe pas shtatzënisë.

Vepron kundër lëkurës pa elasticitet, kontribuon në hidratimin intensiv të lëkurës, duke ofruar veprim të butë deodorues gjithashtu ofron hidratim intensiv dhe lëkurë të lëmuar.

Rritja e elasticitetit të lëkurës: Ekstrakti botanik, Proteasyl, i ardhur nga një përzierje e pasur e multipeptideve natyrale, kontribuon në rritjen e menjëhershme të elasticitetit të lëkurës në gjoks (+19%), në krahë (+15%), fytyrë dhe trup (+24%)*. Në kombinim me teknologjinë për forcimin e qëndrueshmërisë dhe elasticitetit të lëkurës dhe të përmirësuar me gjalpë Shea me veti rigjeneruese dhe të pasur me acide yndyrore, produkti ofron hidratim në lëkurë dhe ndihmon lëkurën të ruajë elasticitetin e saj.

Hidratim intensiv: Vaji Jojoba, kontribuon në ruajtjen e hidratimit të lëkurës, pa bllokuar poret. Kombinimi me Acid hialuronik, Ηydrovance, Glicerinë dhe Vajin e Kokosit, ofron hidratim intensiv në lëkurë.

Lëkurë e lëmuar dhe e butë: Teksturë me prekje të thatë me pluhur 100% natyral nga aminoacide dhe sheqer, që ofron ndjesi pa yndyrë dhe efekt mat, duke e lënë lëkurën të lëmuar dhe të butë.

 • 0% Silikone, Paraben, Alkool, PEG, vajra mineralerale, BHT, BHA, Alumin, Talk
 • Me aromë
 • Pa alergjen
 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni çdo ditë në lëkurë të thatë dhe të pastër, pas banjës.
Teksturë që përthithet shpejt pa përfundim vajor.
Për kujdes të plotë, përdorni këtë produkt në kombinim me Mama’s Shower Gel and Mama’s Anti-Stretch Marks Cream.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

250ml

Aqua (Water), Coco Caprylate, Cocos Nucifera Oil, Polyglyceryl-3 Stearate, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Saccharomyces Ferment, Hydroxyethyl Urea, Simmomdsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Parfum, Propylene Glycol, Ethylhexylglycerine, Octenidine Hci, Τοcopheryl Acetate, Pisum Sativum (Pea) Extract, Cyclodextrin, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Hyaluronate, Carbomer, , Lauroyl Lysine, Triethyl Citrate, Caprylyl Glycol, Benzoic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Mama’s Firming Body Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART