- 20%

Pharmasept – Mama’s Anti-Stretch Marks Cream To Oil

2,280 Lekë

Krem i pasur i krijuar posaçërisht për parandalimin dhe trajtimin e strijave që shfaqen në lëkurë për shkak të shtatzënisë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Mama’s Anti-Stretch Marks Cream To Oil

Krem i pasur me teknologjinë  ”Cream-to-Oil” për thithje të shpejtë dhe efektive të substancave të dobishme në lëkurë, i krijuar posaçërisht për parandalimin dhe trajtimin e strijave që shfaqen në lëkurë për shkak të shtatzënisë.

Ideale për trajtimin e trupit dhe zonave të ndjeshme të barkut gjatë dhe pas shtatzënisë.

Ofron lëkurë të lëmuar dhe hidratim intensiv.

Teknologjia Cream-to-Oil : Falë teknologjisë Cream-to-Oil, kremi shndërrohet në vaj gjatë aplikimit, duke lejuar clirimin e përbërësve aktivë dhe vajit që ndihmojnë në trajtimin e strijave të sapo shfaqura.

Parandalimi dhe trajtimi i strijave: Përbërësi Regestril* parandalon veprimin e enzimave, që janë përgjegjëse për dekompozimin e indeve të lëkurës, pra krijimin e strijave, ndërkohë që stimulon formimin e kolagjenit të ri dhe përbërësve të tjerë strukturorë të lëkurës, duke rezultuar në parandalimin e krijimit të strijave.

Rritja e elasticitetit të lëkurës dhe hidratim intensiv: Dermonektina, oligopeptide që kontribuojnë në rigjenerimin e lëkurës dhe stimulojnë prodhimin e kolagjenit dhe elastinës së lëkurës, si rezultat ka rritjen e elasticitetit të lëkurës. Gjalpi Shea në kombinim me mangon, të pasur me acide yndyrore, ofrojnë hidratim në lëkurë dhe ndihmojnë elasticitetin e lëkurës. Formula është e pasuruar me Provitaminë Β5, Vitaminë Ε dhe Allantoin, me veti të dobishme për lëkurën, duke ofruar hidratim intensiv dhe rritjen e elasticitetit të lëkurës, duke e lënë lëkurën të lëmuar dhe të butë.

 • 0% Silikone, Paraben, Alkool, PeG, Vaj Mineral, BHT, BHA, Alumin, Talk
 • Me aromë
 • Pa alergjen
 • Testuar Dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni çdo ditë në lëkurë të thatë dhe të pastër, pas banjës.
Teksturë që përthithet shpejt pa efekt yndyrore.
Për kujdes të plotë, përdorni këtë produkt në kombinim  me Mama’s Shower Gel dhe Mama’s Body Lotion.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

150ml

Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Triheptanoin, Methylpropanediol, Beheneth-25, Coconut Alkanes, Propylheptyl Caprylate, Propanediol, Behenyl Alcohol, Panthenol, Butylene Glycol, Mangifera Indica Seed Butter, Cetyl Palmitate, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Coco Caprylate/Caprate, Parfum, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Undecylenate, Caprylyl Glycol, Oligopeptide-5, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Undecylenic Acid, Sorbic Acid, Sodium Dehydroacetate, Tocopherol, Rutin, Dipotassium Phosphate, Lactic Acid, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tetrapeptide-1, Helianthus Annuus Seed Oil, Phaseolus Lunatus Seed Extract, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Allantoin, Citric Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Mama’s Anti-Stretch Marks Cream To Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART