- 15%

Pharmasept – Krem mbrojtës i papërshkueshëm nga uji për çdo ndërrim të pelenës

1,054 Lekë

(Baby Extra Calm Cream 150ml)

Përshkrimi i Produktit

Krem mbrojtës i papërshkueshëm nga uji për çdo ndërrim të pelenës

Përdorim i përditshëm. Zhduk inflamacionet, qetëson irritimet dhe forcon lëkurën delikate të fëmijës.

Falë përbërjes, që përfshin 5% oksid zinku, krijon një film mbrojtës në lëkurë duke e mbrojtur nga lagia dhe inflamacioni.

Qetësim i menjëhershëm
Ekstrakti i tërshërës dhe vaji i kamomilit ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës dhe e zbusin nga irritimet dhe skuqjet.

Hidratim i thellë
Acidet yndyrore Omega 3 – Omega 6 si dhe Pro-vitamina B5 mbrojnë lëkurën nga humbja e lagështisë. Hidraton në thellësi dhe parandalon simptomat e tharjes, dehidratimit dhe skuqjes.

Mbrojtje ekstra
Bisabolol dhe Alantoina ofrojnë një veprim të butë antibakterial dhe zbutës. Për më tepër ato nxisin rigjenerimin e lëkurës dhe ndihmojnë në elasticitet.

Pa alkool, ngjyrues, paraben

E testuar klinikisht nga Insituti italian Farcoderm

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, ZINC OXIDE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, DECYL OLEATE, OLUS OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE, ISODECYL LAURATE, PPG-3 BENZYL ETHER MYRISTATE, SORBITAN OLEATE, CANDELILLA CERA, SUCROSE POLYSTEARATE, PANTHENOL, CHAMOMILLA RECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT, CAMELINA SATIVA SEED OIL, ALLANTOIN, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, BISABOLOL, MAGNESIUM SULFATE, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, PARFUM.

PARABENS FREE
ALCOHOL FREE
COLORANT FREE
MINERAL OIL FREE

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Krem mbrojtës i papërshkueshëm nga uji për çdo ndërrim të pelenës”

LART