- 20%

Pharmasept – Kids Intim Foam

856 Lekë

Shkumë e butë pastruese për pastrimin higjenik të zonës intime të fëmijëve.

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Kids Intim Foam

Shkumë e butë pastruese për pastrimin higjenik të zonës intime të fëmijëve.

I pasur me sistemin e patentuar të Pharmasept, ofron veprim të trefishtë deodorant dhe është ideal për kujdesin e përditshëm të zonës delikate intime. pH i formulës prej 5,5 promovon ekuilibrin e zonës së ndjeshme, ndërsa përzierja e saj e fuqishme e prebiotikëve rrit mikrobiomën e lëkurës, duke mbrojtur nga infeksionet.

Me pastrues të butë dhe agjentë deodorant me prejardhje natyrale dhe me vetitë e buta antiseptike të Bisabololit natyral, shkuma pastron butësisht zonën intime dhe redukton aromën.

Veprimi i trefishtë deodorues falë sistemit të patentuar deodorues të Pharmasept, ekstraktit Mangosteen dhe ujit Hamamelis ofrojnë një veprim të butë qetësues lehtësues nga kruajtjet-irritimet dhe freski.

Balancimi i mikrobiomës së lëkurës me agjentin prebiotik Biolin, një përzierje e fuqishme prebiotikësh përmirëson mikrobiomën e lëkurës, duke mbrojtur nga infeksionet.

Pharmasept Kids Intim Foam mbron florën normale të zonës intime me Betaine dhe acid laktik natyral, ndërsa forcon mbrojtjen e barrierës së lëkurës.

 • Me pH 5.5
 • Pa: Sulfate, Sls-Sles, Alkool, Silikone, Fenoksietanol, Paraben
 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni shkumën në lëkurë të lagur, pastroni me lëvizje të buta. Shpëlajeni tërësisht.

Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

200ml

Aqua, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Coco Glucoside, Disodium Cocoamphodiacetate, Glycerin, Betaine, Sodium Chloride, Hamamelis Virginiana Leaf Water, Inulin, Sodium Coco Glucoside Tartrate, Disodium Capryloyl Glutamate, Parfum, Triethyl Citrate, Glyceryl Caprate, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Propanediol, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Garcinia Mangostana Peel Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Ethylhexylglycerin, Bisabolol, Benzoic Acid, Potassium Sorbate

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Kids Intim Foam”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART