- 20%

Pharmasept – Kid promo pack X-Lice Cologne

1,000 Lekë

Pharmasept – Kid promo Pack X-Lice Cologne

Locion pa parfum kundër parazitëve + Mini Kid Soft Hair Shampoo

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Locion mbrojtës Pharmasept Kids X-Lice

Locion për parandalimin e paraziteve të kokës për përdorim të përditshëm, formulë e përmirësuar me 20% ΙR 3535 që siguron mbrojtje kundër paraziteve të kokës deri në 48 orë, pa irrituar skalpin e kokës.

 • Mbrojtje nga parazitët e kokës deri në 48 orë.
 • Pa aromë,parfum.
 • Nuk i lë flokët të yndyrshëm.
 • I pershtatshem per femije mbi 2 vjec.
 •  Testuar Dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni produktin në flokë të thatë e të pastër, afër skalpit, duke nisur nga qafa dhe pjesa prapa veshit.

Për të rriturit deri në 9 spray për aplikim.

Për fëmijët nga 2 deri në 11 vjeç, 4 spray për aplikim.

Produkti zakonisht aplikohet një herë në ditë. Aplikimi duhet të përsëritet pas larjes së flokëve.

Pharmasept Kids Soft Hair Shampoo

Shampo për përdorim të përditshëm për fëmijë me përbërës natyralë, për flokë që krihen lehtë.

I pasur me përbërës bimorë që u japin hidratim, vitalitet dhe shkëlqim flokëve. Kujdeset dhe ushqen flokët duke u dhënë shkëlqim dhe volum falë fosfolipideve dhe proteinave të mëndafshit.

Hidraton dhe qetëson lëkurën e kokës nga acarimet falë Pro-vitaminës B5 dhe ekstraktit të kamomilit.

Ka aromë neutrale, i përshtatshëm për vajzat dhe djemtë.

Pastrim i butë – Agjentët e butë pastrues pa sapun, në kombinim me fosfolipidet biomimetike – të përftuara nga vaji i kokosit – largojnë në mënyrë efektive ndotësit nga flokët, pa irrituar lëkurën e ndjeshme të kokës.

Veprim zbutës dhe ndriçues – Proteinat e mëndafshit dhe Provitamina B5 rrisin lagështinë e flokëve, duke i bërë ato të buta dhe të lehta për t’u krehur, ndërsa ofrojnë shkëlqim, gjallëri dhe volum.

Veprim qetësues – Ekstrakti i kamomilit ofron veprim qetësues për lëkurën e irrituar të kokës.

 • Pa: sulfate, silikone, sapun, vaj mineral, fenoksietanol, aromë alergjene.
 • I testuar okulistikisht dhe dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në flokë dhe skalp të lagur me lëvizje të buta masazhuese.
Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Firma

Pharmasept

Mosha

2+

Forma

Shishe, Shishe me spray

Sasia

100ml

X-Lice Cologne, locion pa parfum kundër parazitëve.

IR 3535 20% w / w, Auxiliary substances 79.2% w / w, Approval number Min. Of Rural Development & Food: 19-0269

Pharmasept  Kid Soft Hair Shampoo.

AQUA (WATER), DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE,
PANTHENOL, SODIUM BIS-HYDROXYETHYLGLYCINATE COCO-GLUCOSIDES CROSSPOLYMER,
COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE-FATTY ACID, SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE, LAURYL GLYCOSIDE, POLYQUARTENIUM 79, SODIUM LAURYLGLUCOSIDES HYDROXYPROPYLSULFONATE, COCO GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER EXTRACT, COCAMIDOPROPYL PG-DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE, PROPYLENE GLYCOL, HYDROLYSED SILK, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, LACTIC ACID.

MINERALS FREE
PARABENS FREE
SOAP FREE
SULFATES FREE
SLES/SLS FREE
SILICONE FREE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Kid promo pack X-Lice Cologne”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART