- 15%

Pharmasept – Hidratues për lëkurën e ndjeshme të bebes

(1 përshtypje mbi produktin)

1,190 Lekë

(Baby Soothing Cream 150ml)

Përshkrimi i Produktit

Hidratim natyral për lëkurën e ndjeshme të bebes

I pasur me ekstrakte natyrale, agjentë hidratues dhe vitamina zbut menjëherë irritimet dhe skuqjet. I përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme të bebeve ose lëkurat atopike.

Falë përbërjes unike me Pro-vitamine B5, Omega 3 & Omega 6, formojnë një film mbrojtëse të cilat reduktojnë humbjen e lagështisë me 22%, duke parandaluar simptomat e dehidratimit dhe tharjes. Në të njejtën kohë, gjalpi i Karitesë ofron përkujdesje ekstra dhe hidratim të lëkurës.

Qumështi i tërshërës, vaji i Kalendulës dhe polisakaridi natyral beta-glucan ndihmojnë në ripërtëritjen e lëkurës së tharë, duke zbutur irritimet dhe skuqjen. Vitamina E përforcon rigjenerimin, elasticitetin dhe zbutjen e lëkurës.

E testuar klinikisht nga Insituti Gjerman Derma Consult.

Përdorimi: Aplikojeni çdo ditë në fytyrë dhe trup.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL DICAPRYLATE, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, C12-16 ALCOHOLS, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, STEARYL ALCOHOL, OLUS OIL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, C20-22 ALCOHOLS, PALMITIC ACID, LECITHIN, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PARFUM, XANTHAN GUM, BISABOLOL, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS POWDER, CAMELINA SATIVA SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, PHENYLPROPANOL, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, CITRIC ACID.

ALLERGENS FREE
PARABENS FREE
ALCOHOL FREE,
COLORANT FREE
MINERAL OIL FREE

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  200%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Pharmasept – Hidratues për lëkurën e ndjeshme të bebes
 • Mirela M. (blerës i verifikuar)

  E mban lekuren te hidratuar gjithe diten, perhapet me shume lehtesi dhe mjafton shume pak per fytyren dhe trupin.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART