- 20%

Pharmasept – Heliodor Summer Pack

2,680 Lekë

Set që përmban kremin mbrojtës ndaj diellit për fytyrë dhe trup për të rritur dhe fëmijë (150ml) + xhel dushi për të rritur (250ml)

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Heliodor Face & Body Sun Cream (SPF 50+)

Krem kundër diellit me mbrojtje të lartë për fytyrën dhe trupin, me filtër 100% natyral i përbërë nga oksidi i zinkut në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet.

Vepron menjëherë pas aplikimit, ka formulë të biodegradueshme, teksturë të lehtë për aplikim të lehtë, nuk lë shenja të bardha, është ultra rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Mbrojtja nga dielli e gamës Heliodor bazohet në filtrin 100% natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër mbrojtës ndaj dielli shumë i sigurtë për lëkurën më të ndjeshme (filtër fizik).

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe drita blu).

Veprim hidratues: Derivate nga farërat me përmbajtje të lartë vajore për shkak të vetive ushqyese dhe të dobishme të lëkurës, i japin lëkurës një hidratim të pasur.

Veprim qetësues: Polisakaridi natyral B-Glucan dhe triesteret e glicerinës natyrale të oksigjenuar OGT-D me vetitë e dobishme për lëkurën, forcojnë barrierën e lëkurës, ofrojnë veprim qetësues ndaj irritimeve që lidhen me ekspozimin në diell, ndërkohë që rrisin elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.

Formula e biodegradueshme: kremi i diellit ka formulë të biodegradueshme e cila kontribuon në reduktimin e ndotësve në oqeane.

Paketimi Ekologjik: Paketimi i kremit ka origjinë organike prej kallamit të sheqeri dhe është 100% i ricikluar, duke reduktuar kështu ndotjen mjedisore.

Nuk përmban: filtra kimikë UV, dioksid titani, vaj mineral, vaj, dyll parafine, silikone, alkool,parabenë, fenoksietanol

 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.
 • I përshtatshëm për gratë shtatzëna, nënat gjidhënëse dhe diabetikët
 • Përbërje vegane

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni pak para ekspozimit tuaj në diell.

Kremi mbrojtës ndaj diellit i fytyrës dhe trupit Heliodor vepron menjëherë dhe kërkon një sasi të vogël por të mjaftueshme për të mbuluar të gjithë sipërfaqen e lëkurës në fytyrë, trup dhe skalp.

Pharmasept Hygenic Shower (250 ml)

Xhel dushi për përdorim të përditshëm, me sistemin deodorues të patentuar të Pharmasept, ideal për fytyrën, trupin dhe për zonat intime delikate.

Formula e projektuar posaçërisht, e pasuruar me ekstrakte me origjinë bimore që respektojnë ekuilibrin e barrierës së lëkurës, pastron pa e tharë apo irrituar lëkurën.

Veprim pastrues dhe deodorues: Sistemi i patentuar i Pharmasept ofron një efekt të provuar deodorues afatgjatë dhe djersitje të pastër, ndërsa Bisabolol natyral në kombinim me agjentë pastrues ofrojnë veprim të butë antiseptik.

Veprim hidratues dhe zbutës: Proteinat e grurit dhe Provitamina B5 ndihmojnë në promovimin e hidratimit dhe elasticitetit të lëkurës.

Veprim i lehtë qetësues: Ekstraktet e Calendula, Aloe Vera & Allantoin, përbërës me veti të dobishme për lëkurën, sigurojnë butësi, reduktojnë lëkurën e irrituar dhe skuqjen.

 • Nuk përmban sapun. Ka pH neutral 5.5.

Udhëzime mbi për përdorimin 

Aplikoni produktin e mjaftueshëm në lëkurë të lagur dhe fërkojeni butësisht. Shplajeni me ujë të bollshëm.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Sasia

150ml, 250ml

Forma

Shishe, Tubet

SPF

50

Aqua, Tea-Lauryl Sulfate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glyceryl Caprate, Peg-6 Caprylic/Capric Glycerides, Sodium Stearoyl Lactylate, Sodium Lauroamphoacetate, Disodium Capryloyl Glutamate, Parfum, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Phenoxyethanol, Glycol Distearate, Phospholipids, Polyquaternium-7, Sodium Benzoate, Glycine Soja Oil, Diazolidinyl Urea, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Hydrolyzed Wheat Protein, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Benzophenone-4, Disodium Edta, Sodium Sulfate, Panthenol, Cocamide Mipa, Calendula Officinalis Flower Extract, Laureth-10, Glycolipids, Glycine Soja Sterols, Bisabolol, Phosphoric Acid, Ci 16185.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Heliodor Summer Pack”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART