- 20%

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Heliodor Kids Sun Cream 150ml (SPF 50+)

Krem mbrojtës ndaj diellit për fëmijë me mbrojtje të lartë për fytyrë dhe trup, me filtër 100% natyral i bërë nga oksid zinku në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet. Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe dritë blu).

Vepron menjëherë pas aplikimit, ka formulë të biodegradueshme, teksturë të lehtë për aplikim të lehtë, nuk lë shenja të bardha, ultra-rezistent ndaj ujit dhe djersës. Mbrojtja nga dielli e gamës Heliodor bazohet në filtrin 100% natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër shumë i sigurt për lëkurën më të ndjeshme.

Veprim hidratues

Acidet yndyrore omega-3 dhe omega-6 dhe vitamina E në kombinim me derivatet e farave vajore sigurojnë veprim shtesë hidratues, kontribuojnë në elasticitetin e lëkurës dhe maksimizimin e butësisë.

Veprim qetësues

Aloe Vera ofron veprim qetësues ndaj irritimeve që lidhen me ekspozimin në diell, rrit elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.

Formula e biodegradueshme

Kremi mbrojtës ndaj diellit ka formulë të biodegradueshme e cila kontribuon në reduktimin e ndotjes në dete dhe oqeane.

Paketim ekologjik

Paketimi i kremit ka një origjinë organike prej kallamit të sheqerit dhe është 100% i ricikluar, duke reduktuar dëmet mjedisore.

Pa përmbajtje të filtrave kimikë UV, dioksid titani, vaj mineral, vaj, dyll parafine, silikone, alkool, kunja, parabenë, fenoksietanol. Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme. Me përbërje vegane.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni pak para ekspozimit të fëmijës në diell.

Kremi mbrojtës ndaj diellit për fëmijë Heliodor vepron menjëherë dhe kërkon të aplikoni një sasi të vogël, por të mjaftueshme për të mbuluar të gjithë sipërfaqen e lëkurës së fytyrës dhe trupit.

Pharmasept Kid Soft Bath, xhel larës antialergjik (250 ml)

Xhel larës antialergjik për trupin dhe zonat intime, ideal për përdorim të përditshëm.

Me agjentë të butë pastrimi për të larguar papastërtitë dhe aromat e pakëndshme pa e tharë ose irrituar lëkurës. Pa SLS/SLES.

 • Përforcon barrierën hidrolipidike të lëkurës.
 • Hidraton dhe ruan lagështinë duke parandaluar simptomat e tharjes falë Omega-3 & Omega-6 dhe Pro-vitaminës B5.
 • Siguron efekt antibakterial dhe qetësues falë Bisabololit, ekstraktit të kamomilit dhe Aloe Verës
 • Antialergjik, i përshtatshëm për lëkura të ndjeshme
 • I testuar klinikisht

Pa alergjene, pa paraben, pa sapun, pa sulfate.

Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Sasia

150ml, 250ml

Forma

Shishe, Tubet

SPF

50

Pharmasept Heliodor Kids Sun Cream (SPF 50+)
Zinc Oxide, Coco-Caprylate/Caprate, Aqua (Water), Glycerin, Polyhydroxystearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Polyglyceryl-2 Oleate, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Magnesium Stearate, Octyldodecyl Oleate, Magnesium Sulfate, Olus Oil, Pongamia Pinnata Seed Extract, Camelina Sativa Seed Oil, Phytosterols, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Polyglyceryl-2 Stearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Parfum (Fragrance), Tocopheryl Acetate, Octyldodecanol, Allantoin, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Tocopherol, Benzyl Alcohol.

Pharmasept  Kid Soft Bath, xhel larës antialergjik.
AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, COCO-GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, SODIUM CHLORIDE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, COCAMIDOPROPYL PG-DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, PARFUM,TRIETHYL CITRATE, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM LAUROYL GLUTAMATE, GLYCERIN, PANTHENOL, GLYCERYL UNDECYLENATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, POLYQUATERNIUM-22, POLYSORBATE 20, GLYCERYL CAPRYLATE, BENZOIC ACID, LINOLEIC ACID, CITRIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT, BISABOLOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Heliodor Kids Summer Pack”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART