- 20%

Pharmasept – Heliodor Face Sun Cream (SPF 50)

2,080 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Heliodor Face Sun Cream (SPF 50)

Krem me mbrojtje të lartë ndaj diellit për fytyrën, qafën dhe duart, me filtër 100% natyral i përbërë nga oksidi i zinkut në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet. Vepron menjëherë pas aplikimit, ka formulë të biodegradueshme, teksturë të lehtë për aplikim të lehtë, nuk lë shenja të bardha, është ultra rezistent ndaj ujit dhe djersitjes.

Mbrojtja nga dielli e gamës Heliodor bazohet në filtrin 100% natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër dielli shumë i sigurt edhe për lëkurën më të ndjeshme.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe drita blu).

Veprim hidratues dhe kundër plakjes:Derivate nga farërat me përmbajtje të lartë vajor për shkak të vetive ushqyese dhe të dobishme, siguron hidratim të pasur të lëkurës dhe vepron kundër plakjes së parakohshme.

Përforcues natyral i shkëlqimit: Kombinimi natyral i vajit të rrushit të zi dhe ekstrakteve të bozhures dhe rozmarinës, ngadalësojnë shfaqjen e shenjave të plakjes së parakohshme dhe njollave të hiperpigmentimit.

Formula e biodegradueshme: Kremi i diellit ka formulë të biodegradueshme e cila kontribuon në reduktimin e ndotësve në oqeanet tona.

Paktim ekologjik: Paketimi i kremit ka origjinë organike prej kallamit të sheqeri dhe është 100% i ricikluar, duke reduktuar kështu gjurmën tonë mjedisore.

Nuk përmban: filtra kimikë UV, dioksid titani, vaj mineral, vaj, dyll parafine, silikone, alkool, PEG, parabenë, fenoksietanol.

 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme
 • I përshtatshëm për gratë shtatzëna, nënat gjidhënëse dhe diabetikët
 • Përbërje vegane

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikojeni pak para ekspozimit tuaj në diell.

Vepron menjëherë dhe kërkon një sasi të vogël por të mjaftueshme për të mbuluar të gjithë sipërfaqen e lëkurës në fytyrë, qafë dhe duar.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Sasia

50 ml

Forma

Tubet

SPF

50

Zinc Oxide, Coco-Caprylate/Caprate, Aqua (Water), Glycerin, Polyhydroxystearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Polyglyceryl-2 Oleate, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Magnesium Stearate, Octyldodecyl Oleate, Magnesium Sulfate, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Phytosterols, Pongamia Pinnata Seed Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Polyglyceryl-2 Stearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Parfum (Fragrance), Tocopheryl Acetate, Octyldodecanol, Allantoin, Dehydroacetic Acid, Tocopherol, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Heliodor Face Sun Cream (SPF 50)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART