- 20%

Pharmasept – Heliodor Face & Body Sun Cream (SPF 50+)

2,680 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Heliodor Face & Body Sun Cream (SPF 50+)

Krem kundër diellit me mbrojtje të lartë për fytyrën dhe trupin, me filtër 100% natyral i përbërë nga oksidi i zinkut në formë jo-nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet.

Vepron menjëherë pas aplikimit, ka formulë të biodegradueshme, teksturë të lehtë për aplikim të lehtë, nuk lë shenja të bardha, është ultra rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Mbrojtja nga dielli e gamës Heliodor bazohet në filtrin 100% natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër mbrojtës ndaj dielli shumë i sigurtë për lëkurën më të ndjeshme (filtër fizik).

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe drita blu).

Veprim hidratues: Derivate nga farërat me përmbajtje të lartë vajore për shkak të vetive ushqyese dhe të dobishme të lëkurës, i japin lëkurës një hidratim të pasur.

Veprim qetësues: Polisakaridi natyral B-Glucan dhe triesteret e glicerinës natyrale të oksigjenuar OGT-D me vetitë e dobishme për lëkurën, forcojnë barrierën e lëkurës, ofrojnë veprim qetësues ndaj irritimeve që lidhen me ekspozimin në diell, ndërkohë që rrisin elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.

Formula e biodegradueshme: kremi i diellit ka formulë të biodegradueshme e cila kontribuon në reduktimin e ndotësve në oqeane.

Paketimi Ekologjik: Paketimi i kremit ka origjinë organike prej kallamit të sheqeri dhe është 100% i ricikluar, duke reduktuar kështu ndotjen mjedisore.

Nuk përmban: filtra kimikë UV, dioksid titani, vaj mineral, vaj, dyll parafine, silikone, alkool,parabenë, fenoksietanol

 • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.
 • I përshtatshëm për gratë shtatzëna, nënat gjidhënëse dhe diabetikët
 • Përbërje vegane

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni pak para ekspozimit tuaj në diell.

Kremi mbrojtës ndaj diellit i fytyrës dhe trupit Heliodor vepron menjëherë dhe kërkon një sasi të vogël por të mjaftueshme për të mbuluar të gjithë sipërfaqen e lëkurës në fytyrë, trup dhe skalp.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Sasia

150ml

Forma

Tubet

SPF

50+

Zinc Oxide, Coco-Caprylate/Caprate, Aqua (Water), Glycerin, Polyhydroxystearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Polyglyceryl-2 Oleate, Brassica Campestris/Aleurites Fordi Oil Copolymer, Magnesium Stearate, Octyldodecyl Oleate, Magnesium Sulfate, Oxidized Corn Oil, Phytosterols, Pongamia Pinnata Seed Extract, Beta-Glucan, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Polyglyceryl-2 Stearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Parfum (Fragrance), Tocopheryl Acetate, Octyldodecanol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Allantoin, Dehydroacetic Acid, Tocopherol, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Heliodor Face & Body Sun Cream (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART