Pharmasept – Heliodor Baby Summer Pack 

(1 përshtypje mbi produktin)

2,650 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Heliodor Baby Summer Pack 

Paketa promocionale përfshin Heliodor Krem dielli për fytyrën dhe trupin SPF 50 150 ml dhe Hygienic xhel dushi 250 ml.

Heliodor Krem dielli për bebe për fytyrë dhe trup 50+ ( 150ml )

Krem kundër diellit me mbrojtje të lartë për fytyrën dhe trupin, me filtër 100% natyral nga oksidi i zinkut në formë jo nano, i cili nuk shkakton fotoalergji dhe fototoksicitet.

Ofron mbrojtje me spektër të gjerë kundër rrezeve të dëmshme (UVA, UVB, IR dhe dritë blu).Vepron menjëherë pas aplikimit, ka formulë të biodegradueshme, teksturë të lehtë për aplikim të lehtë, nuk lë shenja të bardha, është ultra-rezistent ndaj ujit dhe djersës.

Mbrojtja nga dielli e gamës heliodor bazohet në filtrin 100% natyral të oksidit të zinkut, i njohur si një filtër dielli shumë i sigurt për lëkurën më të ndjeshme.

Pa: Filtra Kimike  UV, Dioksid Titani, Vaj  Minerali, Petrolatum, Dyll Parafin, Silikone, Alkool, Peg, Paraben, Fenoksietanol.

Baby Mild Bath (250ml)

Xhel dushi për përdorim të përditshëm, me sistemin deodorues të patentuar të Pharmasept, ideal për fytyrën, trupin dhe për ato intime delikate.

Formulë e projektuar posaçërisht, e pasuruar me ekstrakte me origjinë bimore që respektojnë ekuilibrin e barrierës së lëkurës, pastron pa e tharë apo irrituar lëkurën.

 • Proteinat e grurit dhe Provitamina B5 ndihmojnë në promovimin e hidratimit dhe elasticitetit të lëkurës.
 • Ekstraktet e Kalendulës, Aloe Verës dhe Allantoinës, përbërës me veti të dobishme për lëkurën, japin butësi, lehtësojnë lëkurën e irrituar dhe skuqjen.
 • Pa: sapun
 • pH 5,5

Udhëzime mbi përdorimin

Krem dielli për fytyrën dhe trupin Heliodor

Aplikojeni pak para ekspozimit tuaj në diell. Kremi diellor i fytyrës dhe trupit Heliodor vepron menjëherë dhe kërkon një sasi të vogël por të mjaftueshme për të mbuluar të gjithë sipërfaqen e lëkurës në fytyrë, trup dhe skalp.

Baby Mild Bath

Aplikoni produktin e mjaftueshëm në lëkurë të lagur dhe fërkojeni butësisht.
Shpëlajeni me ujë të bollshëm.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmasept

Forma

Shishe, Tubet

Sasia

150ml, 250ml

Heliodor Face & Body Sun Cream

ZINC OXIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, AQUA (WATER), GLYCERIN, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, GLYCERYL STEARATE, HYDROGENATED ETHYLHEXYL OLIVATE, POLYGLYCERYL-2 OLEATE, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDI OIL COPOLYMER, MAGNESIUM STEARATE, OCTYLDODECYL OLEATE, MAGNESIUM SULFATE, OXIDIZED CORN OIL, PHYTOSTEROLS, PONGAMIA PINNATA SEED EXTRACT, BETA-GLUCAN, RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, POLYGLYCERYL-2 STEARATE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), TOCOPHERYL ACETATE, OCTYLDODECANOL, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, ALLANTOIN, DEHYDROACETIC ACID, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL.

Hygienic Shower

AQUA, TEA-LAURYL SULFATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, SODIUM LAURETH SULFATE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL CAPRATE, PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, SODIUM LAUROAMPHOACETATE, DISODIUM CAPRYLOYL GLUTAMATE, PARFUM, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, GLYCERIN, PHENOXYETHANOL, GLYCOL DISTEARATE, PHOSPHOLIPIDS, POLYQUATERNIUM-7, SODIUM BENZOATE, GLYCINE SOJA OIL, DIAZOLIDINYL UREA, CITRIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ALLANTOIN, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, POTASSIUM SORBATE, PROPYLENE GLYCOL, BENZOPHENONE-4, DISODIUM EDTA, SODIUM SULFATE, PANTHENOL, COCAMIDE MIPA, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, LAURETH-10, GLYCOLIPIDS, GLYCINE SOJA STEROLS, BISABOLOL, PHOSPHORIC ACID, CI 16185.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  200%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Pharmasept – Heliodor Baby Summer Pack 
 • Mirela M. (blerës i verifikuar)

  Super set me arome sh te embel dhe mjafton shume pak

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART