- 20%

Pharmasept – Heliodor After Sun Lotion

1,320 Lekë

Locion në formë spray për mbrojtje pas ekspozimit në diell.

 

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Heliodor After Sun Lotion

Heliodor After Sun Lotion është locion  që përdoret pas diellit në formë spray, me përmbajtje 100% lëng kastraveci të freskët i cili e  hidraton intensivisht, qetëson, ftoh dhe riparon lëkurën pas ekspozimit në diell.

Benefitet e përdorimit:

 • Ndihmon në rigjenerimin e lëkurës pas dëmtimit të qelizave të lëkurës.
 • Rikthen pamjen e shëndetshme të lëkurës pas ekspozimit të zgjatur ndaj rrezatimit UV.
 • Veprim kundër kruajtjes dhe antioksidant nëpërmjet lëngut të freskët të kastravecit që vepron kundër irritimeve të lëkurës.
 • Veprim anti-inflamator falë kompleksit unik të trefishtë të bimëve Scutellaria, Sophora dhe Jamball, që ofrojnë veprim antiinflamator.
 • Veprim qetësues në sajë të B-Glukani natyral dhe Bisabololi të cilët forcojnë barrierën e lëkurës dhe sigurojnë veprim qetësues.
 • Veprim intensiv hidratues: Acidi Hialuronik dhe Aloe Vera ofrojnë hidratim të pasur në lëkurë.
 • Përmban 0% Silikon, Alkool, Vaj Mineral, Peg, Paraben.
 • Produkt i testuar dermatologjikisht në lëkurën e ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Shkundeni mirë para përdorimit.
 • Aplikoni një sasi të mjaftueshme në fytyrë dhe trupin e thatë dhe të pastër pas ekspozimit në diell.
 • Aplikoni locionin duke mbuluar të gjithë sipërfaqen e lëkurës.
 • Përsëriteni sa herë të jetë e nevojshme.
Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, PROPANEDIOL, POLYGLYCERYL-4 LAURATE, POLYGLYCERYL-6 LAURATE, GLYCERIN, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) JUICE, PARFUM, PHENOXYETHANOL, MENTHYL LACTATE, BUTYLENE GLYCOL, BENTONITE, XANTHAN GUM, SOPHORA FLAVESCENS ROOT EXTRACT, GLYCYRRHIZA ROOT EXTRACT, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, PENTYLENE GLYCOL, CAPRYLYL GLYCOL, BETA-GLUCAN, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM HYALURONATE, BISABOLOL, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Heliodor After Sun Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART