- 20%

Pharmasept – Flogo Calm Protective Cream

Original price was: 1,950 Lekë.Current price is: 1,560 Lekë.

Krem mbrojtës për fytyrën dhe trupin me përbërës rigjenerues dhe qetësues ndaj irritimeve.

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Flogo Calm Protective Cream

Krem me përbërës të specializuar që ofrojnë veprim mbrojtës dhe qetësues ndaj irritimeve. Me përbërës aktivë që forcojnë dhe ofrojnë elasticitet në lëkurë dhe një efekt të lehtë qetësues ndaj kruajtjes/irritimit.

 • Estere të oksigjenuara bimore ndihmojnë aftësinë e lëkurës për t’u rigjeneruar, duke ofruar një efekt qetësues.
 • Dermonektin (oligopeptide), skizofilan (polisakaridet), ndihmojnë aftësinë e lëkurës për të rigjeneruar dhe stimuluar prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.
 • Acidi hialuronik, alantoina, acidi gliceritik rrisin elasticitetin dhe aftësinë shëruese të lëkurës, ofrojnë veprim hidratues dhe ndihmojnë në kujdesin e lëkurës.
 • Vaji i avokados i pasur me vitamina dhe veçanërisht i dobishëm për hidratimin dhe ushqimin e lëkurës së dëmtuar.
 • Vitamina E, provitamin B5, shea butter ofrojnë një efekt të pasur hidratues në lëkurë dhe trajtojnë lëkurën e dehidratuar ose të irrituar.

Ideal për këmbët diabetike dhe parandalimin e strijave. Testuar klinikisht në Instututin Gjerman Derma Consult.

Udhëzime mbi përdorimin

Përhapeni kremin në sasi të mjaftueshme në lëkurë derisa të përthithet plotësisht.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

QUA (WATER), GLYCERIN, OLIGOPEPTIDE-5, C12-20 ACID PEG-8 ESTER, C12-15 ALKYL BENZOATE, CYCLOPENTASILOXANE, ZEA MAYS OIL, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, BUTTERFLY, PERSEA GRATE , aCRYLAMIDE / SODIUM ACRYLATE COPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, PARAFFINUM lIQUIDUM, POLYPERFLUOROMETHYLISOPROPYL ETHER, TOCOPHERYL ACETATE, ALLANTOIN, POTASSIUM sORBATE, XANTHAN GUM, DIMETHICONE, SODIUM HYALURONATE, GLYCYRRHETINIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, TRIDECETH-6, PHENYLPROPANOL, CITRIC ACID, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, SCHIZOPHYLLAN, SODIUM LAURETH SULFATE ALLERGENS FREE PARABENS FREE ALCOHOL FREE, COLORANT FREE

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Flogo Calm Protective Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART