- 20%

Pharmasept – Bite Free Calming Gel

432 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Bite Free Calming Gel

Pharmasept Bite Free Calming Gel Roll On, është një xhel pa amoniak, i përshtatshëm për pas pickimit nga insektet, gjithashtu mund të përdoret në rast të kontaktit me  kandil deti. Është ideal për lehtësimin dhe qetësimin e menjëhershëm të kruajtjes dhe mund të përdoret nga fëmijët.

Përmban ekstrakt propolisi dhe allantoin të cilat qetësojnë lëkurën, duke i dhënë një ndjesi lehtësimi nga pickimet dhe irritimet e mundshme. Provitamina B5 trajton lëkurën duke ofruar një efekt hidratues në zonën e prekur por edhe bisabolol natyral i cili ofron një efekt të butë antiseptik.

 • Pa amoniak
 • E pershtatshme per femije dhe të rritur
 • I testuar dermatologjikisht
 • Lehtëson irritimet
 • Hidraton zonën e prekur
 • Ofron veprim të butë antiseptik
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës

Kujdes! Produkti është i përshtatshëm vetëm për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në zonën e irrituar. Mund të aplikohet edhe disa orë pas pickimit. I përshtatshëm për përdorim të përditshëm dhe të përsëritur.

Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Forma

Roll-on

Sasia

15ml

AQUA, ALCOHOL DENAT., PROPYLENE GLYCOL, TRIE THANOLAMINE, POLYSORBATE 20, CARBOMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPOLIS EXTRACT, PARFUM, ALLANTOIN PANTHENOL, DISODIUM EDTA, BISABOLOL, SODIUM HYDROXYMETHYLGLYCINATE, BENZYL SALICYLATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LINALOOL, CITRONELLOL, HEXYL CINNAMAL.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Bite Free Calming Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART