- 20%

Pharmasept – Balance Mild Deo Roll-on

776 Lekë

Deodorant me teksturë kremoze e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme dhe intolerante.

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Balance Mild Deo Roll-on

Balance Mild Deo Roll-on është një deodorant me natyrë kremoze , e pasuruar me një përzierje të fuqishme prebiotikësh që forcojnë mikrobiomën e zonës duke parandaluar shfaqjen e acarimeve dhe gjendjeve inflamatore në zonën e ndjeshme të sqetullës.

Përfitimet e përdorimit:

 • Balancimi i mikrobiomës së lëkurës: Agjenti prebiotik BiolinTM.
 • Pastrimi i djersës dhe veprim 24-orësh pa bllokuar poret: Deodorantë natyralë NiodorTM.
 • Efekt i lehtë qetësues: B-Glukan, Bisabolol.
 • Aktivitet i lehtë antioksidant: Aloe Vera, Vitamina E.
 • Nuk përmban kripëra Alumini, Alkool, Talk, Silikone.
 • Me aromë pa alergjen.
 • Produkt i testuar dermatologjikisht në lëkurën e ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Tundeni mirë para përdorimit.
 • Aplikojeni në lëkurë të thatë dhe të pastër.
 • Lejohet vetëm për përdorim të jashtëm.
Firma

Pharmasept

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive

Forma

Roll-on

Sasia

50ml

AQUA, PROPANEDIOL, ISONONYL ISONONANOATE, ISOPROPYL ISOSTEARATE, ZINC RICINOLEATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, ZINC CHLORIDE HYDROXIDE, PARFUM, ACACIA SENEGAL GUM, INULIN, BETAINE, XANTHAN GUM, LAURYL GLUCOSIDE, PHENOXYETHANOL, POLYGLYCERYL-6 LAURATE, MYRISTYL GLUCOSIDE, CAPRYLYL GLYCOL .

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Balance Mild Deo Roll-on”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART