- 20%

Pharmasept – Balance Intim Gel (pH 4.8)

Original price was: 1,320 Lekë.Current price is: 1,056 Lekë.

Xhel intim me prebiotikë për pastrimin e përditshëm të zonës intime dhe parandalimin e nfeksioneve. Ideal për periudhën e menopauzës.

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept Balance Intim Gel (pH 4.8)

Xhel pastrues i butë me prebiotikë për pastrimin higjienik të zonës intime. Ndihmon në mirëmbajtjen e pH, siguron veprim qetësues, dedorim të butë dhe ndjesi të freskët.

Studimi in vitro tregon se produkti favorizon rritjen e laktobacileve të dobishme duke reduktuar numrin e mikroorganizmave patogjenë. Është miqësor me laktobacilet e zonës intime dhe ideal për periudhën e menopauzës.

 • Balancimi i mikrobiomës së lëkurës
  Agjenti prebiotik Biolin, i cili përbëhet nga një kombinim i glikooligosakarideve dhe inulinës, favorizon rritjen e mikroorganizmave të dobishëm në lëkurë pa stimuluar ato të dëmshme.
 • Ruajtja e florës optimale të zonës intime
  Produkti me pH 4.8 kontribuon në ruajtjen e florës natyrale të zonës intime.
 • Veprim i butë pastrues dhe deodorues
  Agjentët pastrues joirritues sigurojnë pastrim të butë në zonën intime, ndërsa sistemi i patentuar i pastrimit të Pharmasept ofron veprim të provuar deodorues.
 • Veprim i lehtë qetësues dhe ndjesi freskie
  Uji Hamamelis ofron një veprim të butë qetësues për kruajtjen dhe acarimet e mundshme të lëkurës, ndërsa mentoli ka veti të rëndësishme gjallëruese dhe deodoruese, duke dhënë një ndjesi të freskët dhe pastërti.
 • Veprim hidratues
  Fosfolipidet biomimetike që rrjedhin nga vaji i kokosit, të njohur për vetitë e tyre antimikrobike, ndihmojnë në forcimin e barrierës lipidike dhe rivendosjen e ekuilibrit të lëkurës. Përveç kësaj, ato ofrojnë veprim hidratues dhe mbrojtje kundër thatësisë së zonës.

Nuk përmban sulfate, vaj mineral dhe silikon. Testuar dermatogjikisht në lëkurën e ndjeshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni sasinë e mjaftueshme në lëkurë të lagur . Pas aplikimit shpëlajeni me ujë.

Firma

Pharmasept

Mosha

Adult

Forma

Tubet

Sasia

250ml

AQUA, COCAMIDOPROPYL HYDROXYSULTAINE, DECYL GLUCOSIDE, HAMAMELIS VIRGINIANA LEAF WATER, GLYCERIN, BETAINE, COCAMIDOPROPYL PG–DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE, DISODIUM CAPRYLOYL GLUTAMATE, INULIN, SODIUM LAURYLGLUCOSIDES HYDROXYPROPYLSULFONATE, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PEG 200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, LACTIC ACID, PARFUM, SODIUM LAUROAMPHOACETATE, GLYCERYL CAPRATE, ALPHA–GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, BISABOLOL, MENTHOL

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Balance Intim Gel (pH 4.8)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART