Pharmasept – Baby Care set

4,900 Lekë

Set për kujdesin e bebeve  me 4 produkte për higjenën e përditshme (+ 1 peshqir 100% pambuk falas 80x80cm)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmasept – Set Meta Th Mama

Set për kujdesin e bebeve që mbulon nevojat ditore të lëkurës së ndjeshme të foshnjës që në ditën e parë.

Seti përmban 4 produkte te plota.

 1. Extra Sensitive Bath/ Xhel larës antialergjik, ekstremisht i butë pa SLS/SLES që nga dita e parë e lindjes.I përshtatshëm për fytyrë, trup dhe flokë, për kurimin e rrjebullës dhe të lëkurës atopike. I pasuruar me vajra natyrale ushqyes, qetësues, me Omega -3 dhe Omega-6 të cilat rrisin imunitetin e lëkurës.
  • Me agjente të butë pastrues, pa sapun, pa SLS/SLES, ideal për lëkurën e ndjeshme të fëmijës
  • I pasur me vajra natyrale (vaj tërshëre, vaj kalendule, vaj kamomili)
  • Hidraton dhe parandalon simptomat e dehidratimit falë Pro-vitaminës B5Aloe VerësOmega-3Omega-6.

  Pa: Alergjenë, Paraben, Sulfate (SLES/SLS), sapun, konservantë, ngjyrues, vajra minerale

  Produkt hipoalergjik, i testuar oftalmologjikisht

 2. Soothing Cream/ Hidratues për lëkurën e ndjeshme të bebesHidratim natyral për lëkurën e ndjeshme të bebesI pasur me ekstrakte natyrale, agjentë hidratues dhe vitamina zbut menjëherë irritimet dhe skuqjet. I përshtatshëm për lëkurat e ndjeshme të bebeve ose lëkurat atopike.Falë përbërjes unike me Pro-vitamine B5, Omega 3 & Omega 6, formojnë një film mbrojtëse të cilat reduktojnë humbjen e lagështisë me 22%, duke parandaluar simptomat e dehidratimit dhe tharjes. Në të njejtën kohë, gjalpi i Karitesë ofron përkujdesje ekstra dhe hidratim të lëkurës.Qumështi i tërshërës, vaji i Kalendulës dhe polisakaridi natyral beta-glucan ndihmojnë në ripërtëritjen e lëkurës së tharë, duke zbutur irritimet dhe skuqjen. Vitamina E përforcon rigjenerimin, elasticitetin dhe zbutjen e lëkurës.

  E testuar klinikisht nga Insituti Gjerman Derma Consult.

  Përdorimi: Aplikojeni çdo ditë në fytyrë dhe trup.

 3. Extra Calm Cream/ Krem mbrojtës i papërshkueshëm nga uji për çdo ndërrim të pelenësKrem mbrojtës i papërshkueshëm nga uji për çdo ndërrim të pelenësPërdorim i përditshëm. Zhduk inflamacionet, qetëson irritimet dhe forcon lëkurën delikate të fëmijës.Falë përbërjes, që përfshin 5% oksid zinku, krijon një film mbrojtës në lëkurë duke e mbrojtur nga lagia dhe inflamacioni.Qetësim i menjëhershëm
  Ekstrakti i tërshërës dhe vaji i kamomilit ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës dhe e zbusin nga irritimet dhe skuqjet.

  Hidratim i thellë
  Acidet yndyrore Omega 3 – Omega 6 si dhe Pro-vitamina B5 mbrojnë lëkurën nga humbja e lagështisë. Hidraton në thellësi dhe parandalon simptomat e tharjes, dehidratimit dhe skuqjes.

  Mbrojtje ekstra
  Bisabolol dhe Alantoina ofrojnë një veprim të butë antibakterial dhe zbutës. Për më tepër ato nxisin rigjenerimin e lëkurës dhe ndihmojnë në elasticitet.

  Pa alkool, ngjyrues, paraben

  E testuar klinikisht nga Insituti italian Farcoderm

 4. Micellar Water + 1 peshqir 100% pambuk
 • Pharmasept Baby Care Micellar Water është një ujë pastrues për bebe me ekstrakt sherebele, i cili nuk ka nevojë për shpëlarje. Ka një përbërje të butë të pasuruar me 98% përbërës me origjinë natyrale që kujdesen për lëkurën e ndjeshme të foshnjës. Është ideal për përdorim që nga dita 1, i përshtatshëm për fytyrën, trupin dhe zonën e ndërrimit të pelenave. Ofron pastrim të butë dhe veprim të butë antiseptik, hidratues dhe qetësues.

 

 

Firma

Pharmasept

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe, Shishe me pompë, Tubet

Sasia

150ml, 250ml, 300ml

*Soothing cream/ AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL DICAPRYLATE, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, C12-16 ALCOHOLS, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, STEARYL ALCOHOL, OLUS OIL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, C20-22 ALCOHOLS, PALMITIC ACID, LECITHIN, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PARFUM, XANTHAN GUM, BISABOLOL, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS POWDER, CAMELINA SATIVA SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, PHENYLPROPANOL, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, CITRIC ACID.
*Extra Calm Cream/ AQUA (WATER), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, ZINC OXIDE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, DECYL OLEATE, OLUS OIL, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POLYGLYCERYL-3 RICINOLEATE, ISODECYL LAURATE, PPG-3 BENZYL ETHER MYRISTATE, SORBITAN OLEATE, CANDELILLA CERA, SUCROSE POLYSTEARATE, PANTHENOL, CHAMOMILLA RECUTITA (CHAMOMILE) FLOWER EXTRACT, CAMELINA SATIVA SEED OIL, ALLANTOIN, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT, BISABOLOL, MAGNESIUM SULFATE, DEHYDROACETIC ACID, BENZYL ALCOHOL, CITRIC ACID, PARFUM.
*Extra Sensitive Bath/ AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL DICAPRYLATE, COCO-CAPRYLATE/ CAPRATE, C12-16 ALCOHOLS, HEXYLDECANOL, HEXYLDECYL LAURATE, STEARYL ALCOHOL, OLUS OIL, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, C20-22 ALCOHOLS, PALMITIC ACID, LECITHIN, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PARFUM, XANTHAN GUM, BISABOLOL, SODIUM BENZOATE, CHONDRUS CRISPUS POWDER, CAMELINA SATIVA SEED OIL, GLYCERYL CAPRYLATE, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, GLYCERIN, PHENYLPROPANOL, SODIUM CARBOXYMETHYL BETAGLUCAN, CITRIC ACID.
*Micellar Water/ AQUA (WATER), PEG-6 CAPRYLIC/CAPRIC GLYCERIDES, BETAINE, SORBITAN OLEATE DECYLGLUCOSIDE CROSSPOLYMER, COCAMIDOPROPYL PG-DIMONIUM CHLORIDE PHOSPHATE, GLYCERIN, 1,2-HEXANEDIOL, PHENYLPROPANOL, BISABOLOL, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACT, LACTIC ACID, DISODIUM EDTA, PARFUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmasept – Baby Care set”

LART