Pharmanova – Osteo K2

2,200 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmanova – Osteo K2

Osteo K2 është një formulë unike që, përveç kalciumit dhe vitaminës D3, përmban MenaQ7, një ekstrakt i patentuar i sojës japoneze të fermentuar, e cila përmban sasinë më të madhe të vitaminës natyrore K2. Kalciumi është një mineral i nevojshëm për rritjen dhe forcimin e kockave, dhe vitamina D3 mundëson përthithjen e kalciumit nga zorrët. Vitamina K2 është e nevojshme për aktivizimin e proteinave të nevojshme për lidhjen e kalciumit dhe përdorimin e tij të duhur – proteinat Osteocalcin dhe MatrixGla. Nëse këto proteina nuk aktivizohen, ato nuk mund të lidhin kalciumin. MatrixGla lidh kalciumin dhe e heq atë nga enët e gjakut dhe indet e buta. OsteoK2® rekomandohet për të gjithë njerëzit e moshës së mesme dhe të moshuar, veçanërisht gratë, për kocka të forta dhe të shëndetshme dhe enë të gjakut të shëndetshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Tek të rriturit rekomandohet marrja ditore e dy tabletave në ditë. Gëlltitni tabletat me një gotë ujë, me ushqim.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmanova

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

60

Each tablet contains 200 mg of calcium, 22.5 µg of vitamin K2 (MenaQ7TM), 2.5 µg of vitamin D3 (100i.j.)

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmanova – Osteo K2”

LART