Pharmaline – B-Vital Total

1,750 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmaline – B-Vital Total

Totale B-Vital është e përbërë nga një formulë multivitamine që përfshin të gjithë gamën e vitaminave B në doza të balancuara mes tyre dhe, në veçanti, përmban 400 mcg folate aktiv i dobishëm për të kontribuar në rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzënisë. Për më tepër, grupi i vitaminave B mbështet disa funksione të trupit, duke përfshirë metabolizmin e energjisë (vitamina B1, B6, B12), hematopoezën (vitaminë B9 dhe folatin), formimin e qelizave të kuqe të gjakut (vitaminë B12), metabolizmin fiziologjik të homocisteinës (vitaminë B6, B9 , folate, B12). Gjithashtu vitaminat B1, B6 dhe B12 kontribujnë në funksionimin normal fiziologjik dhe funksionimin normal të sistemit nervor.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë në ditë.

Firma

Pharmaline

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

20

NutrientëtMesatarja për tab.
Inositol (Vitamin B7)100,0 mg
Pantothenic Acid18,00 mg
Vitamin B69,5 mg
Vitamin B2 (Riboflavin)25,00 mg
Vitamin B125,00 mg
Folate400,0 mcg
Vitamin B1225,00 mcg
DDR - Doza Ditore Referencë, µg - microgram
mg - miligram
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaline – B-Vital Total”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART