Pharmaguida – XFLOR probiotik me pika

1,350 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Xflor Drops është një suplement që përmban probiotikët: Rhamnosus lb (SGL 06): 1.0 miliard, Lb Reuteri (SGL 01) 1.0 miliard”. /2 miliard probiotikë në një dozë (5 pika).

Funksioni kryesor i këtyre baktereve është:

 • Ribalancimi i florës intestinale për të parandaluar zhvillimin e baktereve patogjene
 • Lehtësimi i funksionimit të aparatit tretës dhe parandalimi i konstipacionit, diarresë dhe fryrjeve të barkut
 • Përmirësimi i intolerancës ndaj laktozës
 • Ndihmesa e sistemit imunitar duke stimuluar prodhimin e imunoglobulinave dhe aktivitetin e makrofagëve.
 • Një numër i madh studimesh kanë dokumentuar sigurinë e përdorimit të këtyre baktereve në fëmijë dhe të porsalindur (përfshirë dhe të lindurit para kohe).

Xflor Drops nuk përmban laktozë në sasi të konsideruara alergjike.
Pa gluten, konservues, sakarinë apo aspartan.
Ky produkt është i sigurtë për përdorim gjatë shtatzanisë.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Fëmijët – 5 pika një herë në ditë
 • Të rriturit – 5 pika 2 ose 3 herë në ditë.

Tundeni mirë përpara përodrimit.
Mund të merret me pak qumësht ose pije të tjera të ftohta apo të ngrohta (max. 35 °).

Duhet të ruhet në vend të ftohtë (max 20 ° C) dhe të thatë. Pas hapjes duhet të mbahet në frigorifer në 4 ° C për jo më shumë se 20 ditë (jo në ngrirje).

Firma

Pharmaguida

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

5ml

Rhamnosus lb (SGL 06): 1.0 miliard, Lb Reuteri (SGL 01) 1.0 miliard

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaguida – XFLOR probiotik me pika”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART