Pharmaguida – Mosiac

2,500 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Pharmaguida – Mosiac

Mosiac është një shtesë ushqimore me laktoferrinë.

Lactoferrina është një proteinë që gjendet në qumështin e nënës dhe brenda granulave neutrofile. Lactoferrina është një glikoproteinë, e cila është pjesë e familjes transferrine; lidh hekurin trevalent dhe është një faktor kryesor në përgjigjen imune ndaj infeksionit; përveç kësaj, në sajë të veprimit të tij antimikrobik, antiviral dhe imunomodulues, ajo luan një rol kryesor në mbrojtjen imune të lindur. Të sapolindurit, veçanërisht nëse janë të parakohshëm ose me peshë të vogë dhe foshnjat, janë kategoritë në rrezik më të lartë të mungesës së lactoferrin, duke qenë se ata nuk mund të marrin gjithmonë sasinë e nevojshme përmes qumështit të gjirit. Plotësimi i laktoferinës mund të ndihmojë në mënyrë efektive funksionet e tyre jetësore anti-infektive dhe imune dhe zhvillimin e zorrëve. Disa studime treguan efikasitetin dhe sigurinë e plotësimit të lactoferrin në këto kategori të pacientëve, me funksionet e saj anti-infektive dhe imune pro-sistemike, të frymëmarrjes dhe gastrointestinale. Në përgjithësi mund të konsiderohet se problemi në rritje i rezistencës ndaj antibiotikëve mund të adresohet në mënyrë efektive përmes përdorimit të laktoferrinës që duket se është në gjendje të parandalojë këtë dukuri duke sulmuar mekanizmat themelorë të biologjisë bakteriale.

Udhëzime mbi përdorimin

Kapsulat Mosaic përmbajnë 200 mg lactoferrin të gjedhit dhe janë veçanërisht të përshtatshme edhe për foshnjat dhe fëmijët. Kapsula mund të hapet dhe të shpërndahet përmbajtja e saj në disa centimetra kub qumësht ose çdo lëng tjetër jo i vluar. Tek të rriturit, kapsula mund të gëlltitet e paprekur.

Dozimi

 • Foshnjat: 200 mg në ditë (1 kapsulë).
 • Fëmijët: deri në 400 mg në ditë (2 kapsula).
 • Të rriturit: deri në 800 mg në ditë (4 kapsula).

Kujdes! Mbajini larg fëmijëve nën tre vjeç; shtesat ushqimore nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme; mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore; mos e konsumoni pas datës së skadimit; data e skadimit i referohet produktit të pahapur dhe të ruajtur siç duhet; ruhet në vend të freskët (<25 ° C), në vend të thatë dhe larg dritës dhe nxehtësisë.

Firma

Pharmaguida

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

20

lactoferrin (milk protein, lactose); capsule in gelatin, water, coloring: E171, E132; corn maltodextrin; anti-caking agents: magnesium salts of fatty acids, silicon dioxide

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaguida – Mosiac”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART